Chińska firma wydobywcza Bitcoin - Optimum Mining Host we współpracy z Black Rock Petroleum Company, podobno w ciągu najbliższych 24 miesięcy przeniesie milion platform wydobywczych Bitcoina z Chin do Kanady.

Bitocoin

Milion platform do kopania bitcoinów zostanie przeniesionych do Kanady w ciągu najbliższych 24 miesięcy

Ponieważ Chiny rozprawiają się z kopalniami wydobycia kryptowalut, wiele kopalni zostało już zamkniętych. Dwa główne powody, dla których Chiny postanowiły zakazać operacji wydobycia kryptowalut, to ograniczenie emisji dwutlenku węgla (jak wiadomo kopanie zużywają ogromne ilości energii), a Ludowy Bank Chin chce odejść od niestabilnych kryptowalut. W oficjalnym oświadczeniu Ludowy Bank Chin powiedział, że:
Handel wirtualną walutą zakłóca normalny porządek gospodarczy i finansowy, niesie ze sobą ryzyko nielegalnych i przestępczych działań, takich jak nielegalny transgraniczny transfer aktywów i pranie pieniędzy, oraz poważnie narusza bezpieczeństwo mienia ludzi.
Kopalnie wydobywcze w niektórych regionach zostały już zamknięte, a ceny kart graficznych w Chinach zaczęły spadać . Partnerstwo między Optimum Mining Host i Black Rock Petroleum Company pokazuje ogromną skalę operacji wydobywczych, które wcześniej prowadzono w Chinach, a także problemy, przez które będą musiały przejść firmy, aby wywieźć cały sprzęt z Chin.

Kryptowalutychiny

W oświadczeniu Black Rock i Optimum Ming Host opisują, ile platform wydobywczych będzie wykorzystywanych, a także gdzie będą zlokalizowane. Milion urządzeń wydobywczych zostanie rozmieszczonych w 3 lokalizacjach w prowincji Alberta w Kanadzie.