Kiedy zarówno Sony, jak i Microsoft ujawniły swoje konsole, wielu fanów było zaskoczonych tym, jak dużo większe wydaje się PlayStation 5. Ponieważ COVID-19 uniemożliwił wielu ludziom zobaczenie dowolnej konsoli przed premierą, nie było rzeczywistych porównań obu konsol, co pogłębia tę postrzeganą rozbieżność. Ponieważ znane są teraz pełne wymiary obu konsol, wydaje się, że PS5 jest tylko o 5% większy niż Xbox Series X pod względem objętości.
  • Po niedawnym filmie demontażowym PS5 opublikowanym przez Sony w Internecie, japońska witryna 4gamer miała okazję przeprowadzić wywiad z wiceprezesem konsoli ds. Projektowania mechanicznego, ujawniając dokładne wymiary nadchodzącego systemu nowej generacji.
  • 3bee2fe4
  • Wymiary korpusu PS5 oficjalnie wynoszą 104 (szer.) X 260 (gł.) X 390 (wys.) Mm, w porównaniu do 151 (szer.) X 151 (gł.) X 301 (wys.) Mm serii X, co sugeruje znacznie większą konsolę . To powiedziawszy, ze względu na zakrzywiony charakter konstrukcji PS5, pod względem objętości, PS5 zajmuje 7,2 litra, co w porównaniu do 6,86 litra serii X stanowi różnicę wielkości tylko 5%. Co więcej, wersja cyfrowa PS5, która jest równie potężna jak PS5, ale bez napędu dyskowego, ląduje na 6,4 l - co mieści się pod względem głośności w serii X.
  • Oczywiście po umieszczeniu w pokoju PS5 zajmie więcej miejsca, ponieważ po prostu trzeba uwzględnić ujemną przestrzeń konsoli. To powiedziawszy, warto zauważyć, że jeśli chodzi o ilość mocy, jaką każdy producent konsoli zdołał upchnąć w swoich konsolach, różnica rozmiarów jest znacznie mniej widoczna niż wcześniej sądzono.