Volkswagen może wkrótce zostać nowym liderem jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów elektrycznych. Podczas wywiadu z CNBC na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, dyrektor generalny Volkswagena Herbert Diess powiedział, że gdy tylko firma wyjdzie z problemów z globalnym łańcuchem dostaw, Volkswagen za 3 lata stanie się największym producentem pojazdów elektrycznych na świecie, pozostawiając Teslę w tyle.

Vwvstesla

Chociaż Deiss przyznał, że "Tesla jest obecnie liderem, jeśli chodzi o pojazdy elektryczne", to VW "nadal dąży do utrzymania i prawdopodobnie wyprzedzenia do 2025 r., jeśli chodzi o sprzedaż". Chociaż nie spodziewa się on, że do końca roku motoryzacyjny łańcuch dostaw wróci do normalności - globalny niedobór półprzewodników wręcz miażdży przemysł samochodowy. Diess mówi o wielkich planach na najbliższą przyszłość, ale VW rzeczywiście okazał się poważnym konkurentem dla Tesli, zdobywając dziesięć procent rynku elektrycznych samochodów w 2021 roku na całym świecie. Obecnie VW plasuje się na trzeciej pozycji zaraz za chińskim liderze sprzedaży pojazdów SAIC Motor. Tesla uplasowała się na pierwszym miejscu ze znaczącym 21-procentowym udziałem w rynku.

Na rynku zachodnim VW jest największym konkurentem Tesli, jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, więc nie jest wykluczone, że wyprzedzi samochodowe przedsięwzięcie Elona Muska. Tesla sprzedała jednak prawie milion pojazdów elektrycznych w 2021 roku podczas gdy VW sprzedał 453 000, co oznacza, że VW ma przed sobą długą drogę do stania się największym producentem aut elektrycznych.


.