Be quiet! wykorzystał przerwę między targami, aby zorganizować wirtualne wydarzenie, w którym opisano szczegółowo nadchodzące produkty na jesień i zimę 2020 r. Lista obejmuje nową bazę, kompleksowe chłodzenie wodne oraz nowość w znanej chłodnicy.

2d509e38

Premiera w listopadzie, be quiet! uwzględnił rady klientów i wprowadził następcę popularnej Silent Base 801 wyposażonej w większy przepływ powietrza. Nieoczekiwanie nazwana Silent Base 802 wykorzystuje te same cechy co jej poprzednik, ale ulepsza ją na wiele sposobów. Najważniejsze z nich to wymienne osłony na przód i górę - można zastąpić standardowe panele wersjami z siatki, aby uzyskać lepszy przepływ powietrza, ale kosztem większego hałasu. Ta zmiana jest bezpośrednią odpowiedzią na konkurencję oferującą opcje siatki dla swoich popularnych podwozi. W przypadku be quiet!, masz do wyboru solidną lub siatkową.

Często narzekamy na brak wybiegającego w przyszłość USB Type-C na obudowie. Be quiet! należycie porzuca jeden ze starszych portów USB 2.0 Type-A i zastępuje go USB 3.2 Gen2 Type-C oferującym pełne 10 Gb / s.

9b7b19ce

Dostępne w kolorze czarnym lub białym oraz z szybą boczną ze szkła hartowanego lub bez w dowolnym kolorze, do wyboru są cztery modele. Cena wynosi 159 USD za wersję bez okna i 169 USD za wersję z oknem. Zobaczymy je w sklepie pod koniec listopada, kiedy istniejąca Silent Base 801 zostanie wycofana. Na papierze wydaje się, że to lepsza baza pod każdym względem.

00edf7eb

W tym celu be quiet! wprowadza również białą wersję popularnego, imponującego coolera Shadow Rock 3.

Wygląda dość elegancko w nowej białej kolorystyce z czarną płytą górną, be quiet! nadal korzysta z oddzielonego wentylatora PWM Shadow Wings 2 120 mm. Powłoka jest podobna do tej, którą Noctua stosuje w swojej linii chłodnic Chromas. be quiet! twierdzi, że różnica chłodzenia w porównaniu z powłoką na wierzchu sześciu niklowanych rurek cieplnych jest mniejsza niż jeden stopień i jest na tyle udany, że może wyposażyć go w 190W TDP - zobaczymy, kiedy przetestujemy go w nadchodzącym miesiącu. Jak zwykle, istnieje asymetryczna konstrukcja obsługująca wysokie moduły pamięci RAM, a koszt wzrasta o 10 funtów w stosunku do zwykłego modelu, podnosząc go do około 55 funtów, co jest przydatne dla tych, którzy planują zainwestować, powiedzmy, cichy Silent Base 802.
E6b0aba4

Pure Loop AIO
Tańszy sposób na wejście na rynek chłodzenia cieczą typu all-in-one niż seria Silent Loop, Pure Loop AIO jest oferowany w typowych rozmiarach chłodnic 120 mm, 240 mm, 280 mm i 360 mm.

Chłodnice są teraz aluminiowe, producent zmienił się na nieujawnionego producenta - a więc nie CoolIT czy Asetek - a grubość wynosi 27 mm. Dobrze widzieć, że wentylatory Pure Wings 2 PWM zostały przeniesione z droższej linii.

AIO wygląda nietypowo, ponieważ ma to, co firma nazywa podwójnym odsprzęganiem, co zasadniczo wprowadza dwa obszary - rurki i głowicę - gdzie można zredukować wibracje i hałas.

Dobrze też widzieć, że be quiet! kontynuuje z portem do napełniania w serii Silent Loop; pomysł polega na tym, że można go napełniać, gdy wewnętrzny płyn chłodzący z czasem wyparowuje i pogarsza wydajność chłodzenia. Firma twierdzi, że w pakiecie zostanie dostarczona butelka o pojemności 100 ml płynu chłodzącego, która wystarczy na siedem lub więcej wkładów, co oznacza, że wystarcza na prawie 10 lat. Dodanie płynu chłodzącego nie spowoduje unieważnienia standardowej trzyletniej gwarancji.

Sama głowica jest prostsza z plastikową obudową i białymi diodami LED. Tymczasem niklowana płyta bazowa może być używana z termicznymi związkami ciekłego metalu.

Co ciekawe, be quiet! zaleca wersję 120 mm (85 USD, jeden wentylator) dla AMD Ryzen 3 lub Intel Core i3; 240 mm (95 USD, dwa wentylatory) dla Ryzen 5 lub Core i5; 280 mm (105 USD, dwa wentylatory) dla Ryzena 7 i Core i7 oraz, jak się domyślacie, 360 mm (120 USD, trzy wentylatory) dla Ryzen 9 i Core i9. Nie ma wspornika Threadripper dostępnego dla tej chłodnicy, ponieważ znajduje się poza funkcją chłodzenia.

Ddccb330