Organizatorzy odpowiedzialni za Computex podjęli decyzję o przełożeniu terminu wydarzenia, które pierwotnie wyznaczono na 2-6 czerwca 2020. W ciągu ostatnich kilku tygodni na całym świecie anulowano i przełożono wydarzenia z powodu wybuchu COVID-19, w tym ogromne wydarzenia sportowe, takie jak turniej piłkarski Euro 2020 i wyścigi Formuły 1.

Wielu w branży uważało, że to tylko kwestia czasu, zanim Computex zostanie zmuszony do przesunięcia daty ze względu na niepewność związaną z podróżami i problemami w przekraczaniu granic państw na całym świecie.

Dzisiaj Computex opublikował oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej, potwierdzające przeniesienie wydarzenia technologicznego na późniejszy termin w tym roku. Computex 2020 odbędzie się w dniach 28-30 września, oczywiście przy założeniu, że środki podjęte przez rządy na całym świecie zostaną złagodzone a pandemia zniwelowana.

"Aby nadal obsługiwać wystawców i odwiedzających na całym świecie, biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, COMPUTEX zostaje przełożony na 28-30 września w centrum wystawowym Taipei Nangang, hala 2 (TaiNEX 2) i zaprezentuje technologie 5G, inteligentne rozwiązania, gry i InnoVEX (start-upy) "- ogłosili wspólnie organizatorzy COMPUTEX, prezes i dyrektor generalny TAITRA, Walter Yeh oraz sekretarz generalny TCA, Enoch Du.