Zacznijmy od informacji dotyczących GPU, gdyż AMD ujawiło, że nadchodząca architektura RDNA2 ma zapewnić 50-procentowy wzrost wydajności na wat w porównaniu do RDNA1. Nowa architektura ma zapewnić również obsługę śledzenia promieni w konsolach Xbox X, PS5 oraz przyszłych kartach graficznych dla PC. Nie ujawniono szczegółów związanych z działaniem Ray Tracinga od AMD, ale najpewniej zobaczymy go w akcji do końca tego roku.
Niestety obecna oś czasu dla procesorów graficznych RDNA2 to koniec 2020 r. gdyż na ten okres zapowiedziano wprowadzenie nowych generacji konsol na rynek. RDNA3 znajduje się w planach na lata 2021-2022.

Bazując na sukcesach procesorów pierwszej i drugiej generacji, AMD potwierdziło plany wprowadzenia na rynek Zen 3, a jego pełne wdrożenie ma zakonczyć się do 2021 roku. Niestety nadal niewiele wiadomo o samej spefycikacji nowych procesorów, ujawiono póki co, że Zen 3 AMD będzie nadal korzystać z architektury 7 nm, ale do 2022 r. AMD za zamiar przejść na procesory 5 nm oparte na Zen 4.