W zeszłym tygodniu mieliśmy możliwość zobaczyć na Netflix pełny zwiastun serialu The Witcher TV wraz z datą premiery. Pierwszy sezon ma zadebiutować 20 grudnia, ale oczywiście historii tak rozległej, jak ta z powieści Wiedźmin, nie można opowiedzieć w jednym sezonie, więc ludzie stojący za serialem planowali z wyprzedzeniem, jak dotąd 7 sezonów.

Podczas wywiadu opublikowanego w najnowszym numerze SFX Magazine showrunner, Lauren Hissrich, wyjaśniła, że Netflix nie zamówił jeszcze drugiego sezonu.

Jak donosi Games Radar, Hissrich powiedział, gdy zapytano go o przyszłe plany serialu: "Drugi sezon? Nie mamy jeszcze drugiego sezonu - jeśli Bóg pozwoli, to tak zrobimy - ale teraz chodzi tylko o: "Jak tworzysz historie, które naprawdę przyciągają odbiorców przez lata?"

Choć w pierwszy sezon serialu włożono wiele energii, dodatkowo zastanowiono się nad tym, "gdzie te postacie mogą urosnąć".


Jak widzieliśmy w nowym zwiastunie w zeszłym tygodniu, sezon pierwszy będzie dotyczył wojny, pierwszego spotkania Yennefer i Geralta, własnej podróży Ciri, a także problemów Geralta z ludźmi i potworami. Pierwszy sezon ma osiem odcinków i trafi do Netflix 20 grudnia.

W powieściach i opowiadaniach jest z pewnością mnóstwo historii, z których można czerpać inspiracje. Węc miło jest słyszeć, że sa już plany ich ekranizacji. Na razie musimy tylko poczekać i przekonać się, jak daleko nas poprowadzi pierwszy sezon. Jak wielu z was czeka na pierwszy sezon Wiedźmina?