USB Implementers Forum (USB-IF), organizacja wspierająca rozwój i przyjęcie technologii USB, ogłosiła dziś opublikowanie specyfikacji USB4, ważnej aktualizacji mającej na celu udostępnienie architektury USB nowej generacji, która uzupełnia i rozbudowuje istniejący USB 3.2 i architektury USB 2.0. Architektura USB4 oparta jest na specyfikacji protokołu Thunderbolt, która została niedawno wniesiona przez Intel Corporation do grupy USB Promoter Group. Podwaja one maksymalną łączną przepustowość USB i umożliwia jednoczesne przesyłanie wielu danych i protokołów wyświetlania.


Intel Thunderbolt3 1

Rozpoczęcie prac nad specyfikacją USB4 zostało ogłoszone przez USB Promoter Group po raz pierwszy w marcu 2019 r. Jest teraz oficjalnie opublikowany przez USB-IF i dostępny do pobrania tutaj.


Intel Thunderbolt3 2

Kluczowe cechy rozwiązania USB4 obejmują:

  • Praca dwupasmowa przy użyciu istniejących kabli USB Type-C i do 40 Gb/s przy certyfikowanych kablach
  • Wiele protokołów danych i wyświetlania, które efektywnie współużytkują maksymalną łączną przepustowość
  • Kompatybilność wsteczna z USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3

Intel Thunderbolt3 3

Ponieważ złącze USB Type-C ewoluowało do roli zewnętrznego złącza wyświetlacza wielu produktów hosta, specyfikacja USB4 zapewnia hostowi możliwość optymalnego skalowania alokacji dla optymalnego przepływu danych wyświetlania. Nawet gdy specyfikacja USB4 wprowadza nowy protokół transmisji, obsługiwana jest kompatybilność z istniejącymi hostami i urządzeniami USB 3.2, USB 2.0 i Thunderbolt 3. Zastosowane połączenie zostało wybrane ze względu optymalne skalowane i najlepszą zdolność wzajemnej kompatybilności dla podłączanych rządzeń.


Obraz Jpeg 259x194 Pikseli

Nadchodzące Dni Programistów USB 2019 obejmą szczegółowe szkolenie techniczne obejmujące specyfikację USB4 i najnowsze dane dotyczące USB Type-C, USB Power Delivery i nowych strategii brandingu USB-IF.