Akcje AMD osiągnęły rekordowe ceny w ciągu ostatnich pięciu dni po ostatnim opublikowanym raporcie zysków, który ujawnił, że kwartalna sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 3,85 miliarda dolarów w drugim kwartale 2021. Dodatkowo dyrektor generalna Lisa Su jest zaangażowana w dostarczanie procesorów nowej generacji na 2022 rok pomimo trwającego niedoboru chipów.

Amdnewsfinance

Dane Yahoo Finance wykazały, że akcje AMD zamknęły się na rekordowym poziomie 97,93 USD dnia 28 lipca, a już 3 sierpnia ustanowiły kolejny rekord na poziomie 112,56 USD. Cena nadal rośnie w górę, wczoraj rano ustabilizowała się na poziomie około 119 USD. Narzędzie Yahoo nadal oznacza również akcje jako niedowartościowane i przewiduje dobre długoterminowe wyniki. Najważniejszym wydarzeniem było ujawnienie, że sprzedaż AMD prawie podwoiła się rok do roku, pomimo wyzwań narzuconych przez pandemię koronawirusa i globalny niedobór chipów, który sprawił, że wiele firm nie jest w stanie zaspokoić popytu na swoje towary.

Rosnące ceny akcji AMD mogły również skorzystać na powtarzających się ostrzeżeniach Intela, że niedobór chipów konsumenckich utrzyma się w trzecim kwartale tego roku. Intel stwierdził również, że marże na ich produktu się zmniejszyły, ponieważ wzrosły koszty łańcucha dostaw, a firma nie przerzuciła tych podwyżek na konsumentów. Intel nadal jest liderem pod względem udziału w rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o procesory konsumenckie, ale AMD pochłonął wysokowartościowy biznes centrów danych swoją linią EPYC. Taka zwiększona konkurencja może przekonać niektórych inwestorów, że AMD może naprawdę rzucić wyzwanie dominacji Intela w co najmniej jednym sektorze.