Dane z Digitimes sugerują, że Apple utrzyma pozycję największego klienta TSMC, natomiast projektant układów z Santa Clara Advanced Micro Devices, Inc (AMD) ma stać się drugim co do wielkości klientem firmy ze względu na silny popyt wszystkich układów, w szczególności produktów serwerowych EPYC.

Amdepic

Raport wskazuje, że AMD, Apple i tajwańska firma MediaTek z branży elektroniki użytkowej przyspieszyły wpływy zamówień do TSMC. Producent chipów obecnie masowo produkuje półprzewodniki za pośrednictwem węzła procesowego 5 nm, a większość z nich ma trafić do Apple w celu nadchodzącego corocznego odświeżenia smartfonów. DigiTimes uważa, że wpływ zamówień na proces 3 nm TSMC, który ma wejść do masowej produkcji w przyszłym roku, pokazuje, że Apple, AMD i MediaTek staną się trzema największymi klientami TSMC.

DigiTimes uważa dodatkowo, że wysoka wydajność AMD w prawie wszystkich segmentach produktów, zwłaszcza w segmencie serwerów, w którym firma sprzedaje swoje procesory EPYC, może sprawić, że stanie się ona drugim co do wielkości klientem TSMC. Łącząc się z Xilinx, AMD rozszerzy swoją obecność na wielu frontach, w tym w nowych segmentach branży technologicznej, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. W swoim najnowszym raporcie o zarobkach, AMD odnotowało 99% wzrost przychodów względem roku poprzedniego co tylko pokazuje, że firma ma się naprawdę dobrze.