Niespodziewane posunięcie AMD oficjalnie zaprezentowało chłodniejszą konstrukcję swoich nadchodzących procesorów graficznych RX 6000. Wydaje się, że czasy chłodnic z pojedynczym wentylatorem dobiegły końca, a AMD zdecydowało się na własną konstrukcję z trzema wentylatorami i dość mocnym radiatorem.

AMD nie zamierza w pełni zaprezentować swoich procesorów graficznych Radeon nowej generacji do 28 października podczas wirtualnego wydarzenia. Jednak po raz pierwszy spojrzeliśmy na kartę dzięki zwiastunowi opublikowanemu przez Radeona:

Eh53l3

Radeon RX napisał na Twitterze:
Przyjrzyj się najpierw projektowi nowej serii Radeon RX 6000. Nasze nadchodzące karty graficzne @AMD # RDNA2 będą miały zupełnie nowy, chłodniejszy wygląd, a na naszej Fortnite Creative Island możesz samodzielnie zbadać każdy kąt
Co ciekawe, jest również podwójne 8-pinowe złącze zasilania, co wskazuje, że będzie to potężny procesor graficzny, tak jak oczekiwane było to od "Big Navi". Wiemy również, że kolejne procesory graficzne Radeon będą oparte na architekturze RDNA 2 i zbudowane przy użyciu węzła procesowego 7 nm. RDNA 2 powinno przynieść znaczną poprawę wydajności na wat w porównaniu z oryginalnymi kartami graficznymi RDNA 1 / Navi.