Cyberpunk 2077 już w przyszłym tygodniu wróci do PlayStation Store. Pod koniec ubiegłego roku, chwilę po premierze Cyberpunk 2077 został wycofany z PlayStation Store ze względu na kłopotliwy stan gry na konsolach Sony i Microsoft. Klienci byli bardzo niezadowoleni i otrzymali zwrot pieniędzy.

Cyberpunk

Zarząd Cd Projekt z siedzibą w Warszawie w grudniu zeszłego roku podał do publicznej wiadomości, informację o usunięciu gry Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. Decyzja ta została podjęta po rozmowie z Sony Interactive Entertainment. Gracze którzy kupili Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store i chcieli otrzymać zwrot pieniędzy, taki zwrot oczywiście otrzymali. Był to potężni cios dla CD Projekt, który bardzo mocno odbił się na spadku notowań spółki.

Po ponad pół roku Cyberpunk 2077 będzie ponownie dostępny w wersji cyfrowej za pośrednictwem oficjalnego PlayStation Store. W nowym komunikacie regulacyjnym CD Projekt Red ogłosił decyzję Sony o ponownym udostępnieniu tytułu. Od czasu premiery gry w zeszłym roku, CD Projekt Red opublikował różne łatki, aby rozwiązać widoczne problemy z wydajnością zarówno na PlayStation , jak i Xbox.

W nawiązaniu do Raportu Bieżącego nr. 66/2020 z dnia 18 grudnia 2020 r. Zarząd CD PROJEKT SA z siedzibą w Warszawie podaje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment o przywróceniu dostępności cyfrowej edycji gry Cyberpunk 2077 w PlayStation Store, która wchodzi w życie 21 czerwca 2021 r.


Według serwisu IGN, Sony przywróciło Cyberpunka 2077 w wersji cyfrowej do PS Store, ale mimo to firma ostrzega graczy, że na PS4 gra nadal może mieć spore problemy z wydajnością. Na chwilę obecną rekomendowane konsole na których Cyberpunk 2077 powinien przyzwoicie działać, to PS4 Pro oraz PS5.