Twitter poważnie rozważa ofertę zakupu firmy przez Elona Muska. Dyrektor generalny Tesli może wkrótce dodać sieć mediów społecznościowych do swojej i tak już długiej listy firm. Według NYT negocjacje trwały w poniedziałek do wczesnych godzin porannych.

Twitelon

Wiadomość ta, potwierdzona przez Reutersa, pojawiła się po tym jak Musk stwierdził, że w zeszłym tygodniu zapewnił sobie 46,5 miliarda dolarów na zakup Twittera. Podczas gdy Musk oferuje dodatkową premię w stosunku do ceny akcji przed inwestycją w spółkę, wielu akcjonariuszy Twittera początkowo sprzeciwiało się jego ofercie. Musk miał był dość niejasny w swoich planach dotyczących giganta mediów społecznościowych, oprócz dodania przycisku "edytuj" i wyświetlania "bez reklam". Stwierdził również, że nierobi tego dla pieniędzy i "nie przejmuje się w ogóle ekonomią".

Zamiast tego mówi, że chodzi o to, aby platforma mediów społecznościowych stała się "areną wolności słowa", zgodnie z niedawnym wywiadem dla TED. "Naprawdę chcę, aby ludzie mieli realność i poczucie, że mogą swobodnie mówić w granicach prawa" - powiedział Chrisowi Andersonowi z TED. Jak będzie wyglądał Twitter Muska, dopiero się okaże. Czy pozwoli na powrót byłego prezydenta USA Donalda Trumpa? Jak zawsze, prawdziwe intencje takiej inwestycji mogą być nie do końca nam nieznane.