To bez wątpienia trudny czas dla największej firmy mediów społecznościowych na świecie. Oprócz niemal nieustannych wycieków danych, Facebook musi również radzić sobie z "Doomsday Machine".

Fbbritnej

Nowy nadchodzący serial telewizyjny skupiający się na kilku znaczących kontrowersjach firmy, w tym na niewłaściwym przetwarzaniu danych użytkowników i sianiu dezinformacji podczas wyborów w 2016 r. Facebook przygotowuje się do potencjalnej bitwy prawnej z producentami serialu, zatrudniając Mathew Rosengart - tego samego prawnika, który pomógł uwolnić Britney Spears - według Deadline . Rosengart wysłał list do Anonymous Content, firmy produkującej program "Doomsday Machine", grożąc podjęciem kroków prawnych, jeśli program zawiera jakiekolwiek kłamstwa lub przesady dotyczące Facebooka.

"Chociaż nasz klient jest osobą publiczną, prawda nadal ma znaczenie" - napisał Rosengart w liście

Seria "Doomsday Machine" oparta jest na książce " Brzydka prawda: wewnętrzna bitwa Facebooka o dominację " autorstwa Sheery Frenkel i Cecilii Kang , która szczegółowo opisuje, w jaki sposób gigant społecznościowy pomógł stworzyć platformę i wzmocnić mowę nienawiści, rozpowszechniać dezinformacje i narażać dane osobowe użytkowników.

W swoim liście Rosengart powiedział również, że " Brzydka prawda" jest "pełna fałszywych i zniesławiających stwierdzeń". Dodał, że gdyby którekolwiek z rzekomych kłamstw pojawiło się w telewizji, firma podejmie "wszelkie odpowiednie kroki prawne". Chociaż Facebook może rzeczywiście wszcząć pozew o zniesławienie, gdy seria zostanie wydana warto zauważyć, że ostatnio pojawiło się wiele wycieków z portalu społecznościowego, przez co prawnikom może być trudno udowodnić, że którekolwiek z potępiających twierdzeń w "Brzydkiej prawdzie" było błędne.