Wing, spółka zależna od Alphabet (Google), stała się pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych, która dostarcza paczki dronem. W Christiansburgu, małym miasteczku w Wirginii wybranym na lokalizację testową firmy Wing, 22 000 mieszkańców może zamówić produkty dotychczas dostarczane przez FedEx, lekarstwa z Walgreens i wybór słodyczy od lokalnego sprzedawcy - wszystko to przyleci dronem.

Wing, który już działa w dwóch australijskich miastach, a także w Helsinkach, oświadczył , że pierwsze dostawy za pomocą dronów odbyły się w piątek po południu w Christiansburgu, "torując drogę dla najbardziej zaawansowanej usługi dostarczania dronów w kraju".

Jedna z rodzin korzystała z aplikacji Wing, aby zamówić Tylenol, krople na kaszel, tabletki witaminy C, wodę butelkowaną i chusteczki higieniczne.

Starszy mieszkaniec zamówił prezent urodzinowy dla swojej żony. Chociaż większość dostaw została zrealizowana przez ciężarówkę FedEx, ostatnia mila została ukończona przez drona.

Żółte i białe drony są ładowane paczkami w lokalnym centrum operacyjnym zwanym "Nest", gdzie pracownicy Wing wypełniają je z towarami o masie do 1,3 kilograma, które można dostarczyć w promieniu 10 km.

Po dotarciu na miejsce drony nie lądują. Zamiast tego unoszą się nad domem i opuszczają paczkę za pomocą kabla.

Inne firmy pracują nad uruchomieniem podobnych usług, w szczególności Amazon, UPS i Uber Eats. Ale Wing był pierwszym, który uzyskał licencję od Federal Aviation Administration (FAA), upoważniającą pilotów firmy do latania wieloma dronami w tym samym czasie.