Od czasu wybuchu koronawirusa (COVID-19) Plague Inc. stała się jedną z najpopularniejszych gier w Chinach. W tym czasie studio stojące za grą wydało oświadczenie o wybuchu wirusa i przypomniało graczom, że ich dzieło nie jest przeznaczone do użycia jako poważne narzędzie do symulacji chorób. Teraz gra została całkowicie usunięta z iOS w Chinach.
Ndemic Creations, studio stojące za Plague Inc. wydało oświadczenie o usunięciu ich gry z App Store: "Mamy bardzo smutne wieści, którymi musimy się podzielić z naszymi graczami z Chin. Właśnie otrzymaliśmy informację, że Plague Inc. "zawiera treści, które są nielegalne" i zostały usunięte z China App Store. Niestety nie mamy wpływu na całą sytuacje."

W tym momencie Plague Inc. ma ponad osiem lat i zgromadził około 130 milionów graczy na całym świecie. Przez lata odnosił wiele sukcesów.
Obecnie nie wiadomo, czy zakaz gry w Chinach jest związany z wybuchem koronawirusa, ale Ndemic Creations chce kontynuować współpracę z głównymi organizacjami medycznymi, aby wspierać wysiłki w celu powstrzymania go.