T-Mobile, amerykański operator sieci komórkowych, potwierdził, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych. Firma poinformowała, że "wystąpił nieautoryzowany dostęp do niektórych danych T-Mobile". T-Mobile bada post na forum w którym autor twierdzi, że sprzedaje dane osobowe. Sam post na forum nie wspomina o T-Mobile, ale sprzedawca danych powiedział dla Motherboard, że pozyskał dane dotyczące ponad 100 milionów osób i że dane pochodzą z serwerów T-Mobile. Skradzione dane obejmują numery ubezpieczenia społecznego, numery telefonów, nazwiska, adresy fizyczne, unikalne numery IMEI oraz nawet informacje o prawach jazdy.

T

Sprzedawca danych osobowych powiedział dla Motherboard, że zhakował wiele serwerów T-Mobile. Podzbiór danych zawierający około 30 milionów numerów ubezpieczenia społecznego i praw jazdy jest obecnie sprzedawany na forum za sześć bitcoinów. Natomiast pozostałe dane są sprzedawane prywatnie. Dla tych, którzy się zastanawiają, sześć bitcoinów to około 280 000 USD przy obecnych kursach. "Myślę, że już się dowiedzieli, ponieważ straciliśmy dostęp do serwerów z tylnymi drzwiami" - powiedział sprzedawca, odnosząc się do potencjalnej reakcji T-Mobile na naruszenie.

T-Mobile powiedział w oświadczeniu dla Motherboard, że "Zdajemy sobie sprawę z roszczeń zgłoszonych na podziemnym forum i aktywnie badamy ich słuszność. W tej chwili nie mamy żadnych dodatkowych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić". T-Mobile wielokrotnie odmawiał odpowiedzi na kolejne pytania dotyczące skali naruszenia.