Kluczowe przemówienie Intela na CES 2022 wykazało, że firma wprowadziła pozostałe 22 układy Alder Lake-S, które uzupełnią jej ofertę dla komputerów stacjonarnych, ponieważ chce on umocnić swoją pozycję na szczycie list najlepszych procesorów do gier. Firma ogłosiła również, że wkrótce na rynek wejdą tańsze chipsety H670, B660 i H610, co pomoże w rozwiązaniu problemu wysokich cen platform związanych z droższymi płytami głównymi Z690.

Specyfikacja Intel Core Alder Lake non-K

Wszystkie nowe procesory mają zablokowane mnożniki co oznacza, że nie można ich podkręcać. Większość miłośników gier czeka chyba najbardziej na model Intel Core Core i5-12400 oraz i5-12400F bez zintegrowanego układu graficznego. Mowa tutaj o jednostce z 6 rdzeniami i 12 wątkami bez dodatkowych rdzeni E-Core jak ma to miejsce w przypadku obecnie dostępnego Intel Core i5 12600K. Procesory i7 oraz i9 będą natomiast posiadać hybrydową budowę z rdzeniami E-Core podobnie jak modele i7 12700K oraz i9 12900K.

Aldernonk1
Aldernonk2

Nowe chłodzenia boxowe o nazwie Laminar

Intel postanowił również wreszcie zmienić chłodzenia boxowe. Nowe modele mają znacznie lepiej rozpraszać ciepło, cechować się znacznie lepszą kulturą pracy, a i co widać na pierwszy rzut oka - mają o wiele ładniej się prezentować od poprzedników. Chłodzenia będą występować aż w trzech różnych wariantach. Laminar RH1 z podświetleniem ARGB będzie dołączany do procesorów i9 non-K. Laminar RM1 bez podświetlenia będzie przy modelach Core i7, i5 i i3 non-K. Laminar RS1 ale jest najmniejszym z nowych chłodzeń Intela i będzie on dostarczany tylko z chipami Pentium i Celeron.

Laminarnonk