Jak donosi donosi Bloomberg, okropny rok Bitcoina wkrótce może jeszcze bardziej się pogorszyć. W przeprowadzonej ankiecie aż 60 procent inwestorów, spodziewa się, że wartość kryptowaluty spadnie do zaledwie 10 000 USD.

Bitcoinup

Byłby to katastrofalny upadek w porównaniu z niegdyś wysokimi szczytami tokena, które wynosiły znacznie ponad 60 000 USD pod koniec 2021 roku. W tej chwili Bitcoin po serii spadków oscyluje wokół poziomu 20 000 USD, a niektórzy inwestorzy uważają, że wartość Bitcoina będzie jeszcze niższa, nawet o połowę wartości.

W świecie krypto, czerwiec okazał się najgorszym miesiącem w historii kryptowalut, z bolesną stratą 47 procent na głównych kryptowalutach. Pomimo historycznego krachu, 950 ankietowanych inwestorów nie było jednomyślnych w swoich przewidywaniach, że wartość Bitcoina spadnie. Pozostałe 40 procent z nich przewiduje, że Bitcoin wzrośnie, osiągając wartość około 30 000 USD.

Na rynku kryptowalut jest obecnie bardzo wiele niepewności (zresztą jak zawsze), a inwestorzy prawie równomiernie podzielają opinie na temat tego, w którą stronę pójdzie rynek krypto.

Jednak jeśli chodzi o NFT, inwestorzy byli o wiele bardziej jednomyślni. W ich opinii tylko 9% z nich postrzegało tokeny NFT jako wartościową okazję inwestycyjną. Biorąc pod uwagę fakt, że sprzedaż NFT osiąga historyczne minima, opinia inwestorów biorących udział w ankiecie może być mądrą radą.