Dzisiaj Apple ujawniło swoją najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego, iOS 14. Wprowadza wiele nowych funkcji, z których większość wydaje się być znana użytkownikom Androida. Widżety ekranu głównego są teraz bardziej bogate w dane i bardziej dostępne w różnych rozmiarach. Ekran dodaje , ale teraz można również używać widżetów na zwykłych ekranach głównych.

Jhgjgfjdcfgjfc

Apple dodaje także własną interpretację szuflady aplikacji. Nowa biblioteka aplikacji znajduje się po prawej stronie ekranu głównego i automatycznie porządkuje aplikacje na podstawie kategorii. Ma również folder z sugerowanymi aplikacjami i ostatnio dodanymi dla łatwiejszego dostępu. Wygląda jak ekran zawierający wiele folderów, a najczęściej używane aplikacje z każdej z tych kategorii są natychmiast dostępne, za jednym dotknięciem - nie trzeba najpierw otwierać "folderu".

Fgbdshuhugsdh

Jeśli połączysz bibliotekę aplikacji z faktem, że możesz teraz ukrywać ekrany główne, powstanie sytuacja przypominająca prowizoryczną szufladę aplikacji.

Hjgjgu

Obraz w obrazie jest teraz gotowy do iOS dla filmów i połączeń FaceTime. Funkcja działa jak na Androidzie. Odtwórz wideo w aplikacji, skorzystaj z gestu Home, wideo będzie odtwarzane w oknie PiP, które możesz przesuwać lub odrzucić. Apple pozwala także przenosić wideo poza ekran, podczas gdy ścieżka dźwiękowa działa - coś niedostępnego w implementacjach Androida.

Siri ma teraz bardziej zwartą konstrukcję, pokazując animację w dolnej części ekranu i dając karty do góry. Nie ma już pełnoekranowego interfejsu użytkownika, który zakrywa wszystko, co robisz, kiedy do kogoś dzwonisz. Siri ma teraz dwadzieścia razy więcej funkcji niż trzy lata temu i otrzymuje funkcję tłumaczenia, która wygląda jak klon Tłumacza Google, wraz z obsługą rozmów na żywo - co powinno być pomocne, jeśli ktokolwiek lub kiedykolwiek pojedzie do innego kraju.

Jgtjrujfru

Aplikacja Wiadomości Apple obsługuje teraz o 40% więcej wiadomości niż rok temu, a także dwukrotnie więcej wiadomości grupowych. Dostaje także pewne aktualizacje, takie jak przypinanie kontaktów na początek listy rozmów, wzmianki i odpowiedzi w tekście w wątkach grupowych oraz nowe style dla memoji.

Apple Maps wprowadzi nowe, ulepszone rozwiązanie do mapowania w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie "jeszcze w tym roku". Dodane zostaną również wskazówki dojazdu rowerem, wraz z informacjami o wysokości i opcją "unikania schodów" w Nowym Jorku, LA, San Francisco, Pekinie i Szanghaju. Wyznaczanie trasy EV będzie miało duże znaczenie, jeśli informacje o automatycznym dodawaniu postojów na trasie. Przewodniki pozwalają odkrywać restauracje, popularne atrakcje i odkrywać rekomendacje "szanowanych marek".

Fhjfjufjufr

CarPlay pozwoli Ci uczynić iPhone'a pilotem do samochodu, zaczynając od nowego BMW serii 2021. Działa to przez NFC, stukniesz telefonem by go odblokować, a następnie umieścisz go na podkładce ładującej w samochodzie i po naciśnięciu Start / Stop jesteś już na dobrej drodze. Możesz udostępnić kluczyk za pośrednictwem iMessage, w tym z ograniczonym profilem jazdy. Będzie to również działać w iOS 13.

Wreszcie App Store pobiera klipy aplikacji, które wydają się podobne do Android Slices. Są to małe części aplikacji, które można szybko i łatwo odkryć i używać bez instalowania odpowiedniej aplikacji. Sfinalizowany iOS 14 zostanie wprowadzony jesienią do iPhone'a 6s i nowszych.