Iphone11news

iPhone 11 cały czas w centrum uwagi. Po teście pokazującym, że iPhone 11 pokonał Samsunga Galaxy Note 10 Plus w zestawieniu jakości zoomu dźwiękowego, natknęliśmy się na ciekawe spekulacje związane z pamięcią RAM iPhone'ów z 2019 r. Początkowo pojemność najnowszej generacji "jabłkowych" urządzeń miała wynosić 6 GB, ale od tego czasu wielokrotnie widzieliśmy dowody sprzeczne z tą informacją.

Spekulacje sugerują, że iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max od Apple rezerwują 2GB pamięci RAM tylko dla układu A13 obrabiającego zdjęcia i Deep Fusion


Apple ogłosiło ważną funkcję w swoich najnowszych iPhone'ach. Technologia ta, nazwana "Deep Fusion", pozwala smartfonom efektywnie analizować 24 miliony pikseli w ciągu jednej sekundy i optymalizować je pod kątem szumu na zdjęciach, tekstur i innych parametrów po naciśnięciu spustu migawki przez użytkownika. Jest to możliwe dzięki układowi A13, który zasila omawiane smartfony. Deep Fusion wykonuje 8 zdjęć następnie najlepsze momenty ze wszystkich zdjęć łączy ze sobą w jedno zdjęcie o najwyższej możliwej jakości. Wszystko to wymaga ogromnej mocy obliczeniowej i skłania do spekulacji na temat pamięci RAM w iPhone 11, nad którą się dzisiaj pochylamy. Programista Steve Troughton-Smith potwierdził przez Xcode, że iPhone'y 11 mają 4 GB pamięci RAM. Odkrycie Troughtona znajduje potwierdzenie w wynikach smartfonów Antutu i GeekBench.

Iphone11news2 Iphone11news3

Deweloper postanowił zawęzić swoje wcześniejsze wypowiedzi po wysłuchaniu tego, co nazywa "raportami sprzecznymi". Według niego, raporty te twierdzą, że podczas gdy 4 GB pamięci RAM są dostępne dla użytkowników, systemu iOS i aplikacji, dodatkowe 2 GB jest zarezerwowane wyłącznie dla systemu kamer.

Jednak obecnie mało prawdopodobne jest, aby taka hipoteza była prawdziwa. W końcu 2GB pamięci RAM poświęconej przetwarzaniu obrazu to naprawdę sporo, a ponieważ po raz pierwszy spotykamy się z takim rozlokowaniem pamięci RAM w smartfonie, Apple najpewniej poświęciłoby przynajmniej trochę czasu na wyjaśnienie tematu.

Ponadto cała rozmowa o 6 GB pamięci RAM dla iPhone'a 11 Pro i Pro Max zaczęła się od plotek, w których twierdzono również, że iPhone 11 ma tylko 4 GB. Jeśli jednak jest tak, że smartfon zarezerwuje tylko 2 GB na iOS i aplikacje, byłoby to zdecydowanym obniżeniem standardów względem iPhone'a XR.