Jeden z przecieków opublikowany na Twitterze przez @momomo_us, ujawnia rekomendację nakładania pasty termoprzewodzącej na nowe procesory AMD Ryzen 7000. W przypadku Ryzen 7000 Noctua zaleca jedynie pojedynczą kroplę na środku IHS o rozmiarze od 3 do 4 mm.

Fbu57haueaa9ctr

Metod aplikowania pasty termoprzewodzącej na procesor jest wiele, ale metoda "kropelkowa" jest chyba mimo wszystko najczęściej stosowaną. W przeciwieństwie do AM4 oraz LGA1200 i LGA1700 na których Noctua zaleca aplikację kilku kropel pasty termoprzewodzącej, to na procesorach Ryzen pod AM5 zaleca aplikowanie jednej kropli pasty.

Nowa seria procesorów Ryzen 7000 posiada wycięcia w kształcie "ośmiorniczki" przez co powierzchnia IHS została zmniejszona. Wydaje się więc, że nałożenie jednej kropli pasty w zupełności wystarczy do pokrycia całej powierzchni procesora, ale czy wystające krawędzie procesorów AMD Ryzen 7000 również trzeba będzie pokrywać pastą termoprzewodzącą? Jedna kropla pasty umieszczona po środku IHS może mieć problem z dotarciem właśnie w te miejsca.

Ciekawe też jak mniejsza powierzchnia IHS w procesorach Ryzen 7000 wpłynie na możliwości oddawania ciepła przez procesor.