Firma Google właśnie ogłosiła kilka znaczących ulepszeń trybu AR widoku na żywo dostępnego w Mapach Google. Widok na żywo pokaże punkty orientacyjne w obsługiwanych miastach, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć, gdzie się znajdują na mapie i obsługują dokładniejsze lokalizacje pinezek. Widok na żywo pojawi się również w nawigacji w transporcie publicznym i znacznie poprawi części pieszych podróży.
Google zaprezentował rok temu fajną funkcję Map Google, która wydawała się, bardziej pochłaniającą baterię, sztuczką marketingową. Funkcja rzeczywistości rozszerzonej (AR), nazywana podglądem na żywo, działałaby tylko w wersji mobilnej aplikacji, umożliwiając użytkownikom lepsze zrozumienie otoczenia. Google nie przestaje rozwijać tej funkcji, a najnowsze aktualizacje sprawiają, że jest ona lepsza i bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek.


Google ogłosił kilka ulepszeń Live View, które wkrótce będą dostępne na Androida i iPhone'a. Aplikacja umożliwia teraz korzystanie z punktów orientacyjnych do nawigacji po mapie.

Gif

Podczas wyszukiwania miejsca w Mapach Google możesz dotknąć przycisku
Podgląd na żywo
, aby zobaczyć miejsce docelowe w prawdziwym świecie. Punkty orientacyjne będą widoczne na mapie, a widok na żywo pokaże, jak daleko jesteś od nich. Funkcja ta obejmie kultowe miejsca, wyjaśnia Google. Jednym z przykładów jest Empire State Building w Nowym Jorku, który początkowo będzie obsługiwany w 25 miastach.
Ale najbardziej użyteczna funkcja Live View dotyczy innego doświadczenia, które może znać wiele osób korzystających z transportu publicznego do poruszania się. Mapy Google obsługują nawigację multimodalną, co oznacza, że możesz łączyć różne rodzaje transportu, w tym piesze na określonych etapach podróży.

Live

Teraz, korzystając ze wskazówek dojazdu transportem publicznym, będziesz mieć łatwo dostępny widok na żywo, który pokaże Ci, którą drogą masz iść po wyjściu ze stacji transportu publicznego. Będzie to niezwykle przydatne, jak widać na powyższym obrazku. Po prostu obróć aparat, aż znajdziesz elementy AR, które poprowadzą Cię do następnego etapu podróży.

Ponadto widok na żywo będzie teraz obsługiwany w trybie udostępniania lokalizacji, co może być bardzo przydatne podczas pandemii podczas spotkań na świeżym powietrzu. Ta funkcja pokaże Ci lokalizację znajomego, z którym masz się spotkać i ułatwi odnalezienie siebie.

loading="lazy"

Wreszcie, widok na żywo będzie teraz pokazywał dokładniejsze lokalizacje, ponieważ Google poprawił lokalizację pinezki. Technologie, w tym uczenie maszynowe i lepsze "zrozumienie topografii świata", umożliwiają Google uwzględnienie wysokości terenu w celu dokładnego wyświetlenia celu na mapie w widoku na żywo.

Widok na żywo pojawi się na karcie Transport i Udostępnianie lokalizacji na urządzeniach z Androidem i iOS w nadchodzących tygodniach. W tym czasie dostępna będzie również dokładniejsza funkcja przypinania. Funkcja Punkty orientacyjne zostanie wkrótce udostępniona w następujących miastach: Amsterdam, Bangkok, Barcelona, Berlin, Budapeszt, Dubaj, Florencja, Stambuł, Kuala Lumpur, Kioto, Londyn, Los Angeles, Madryt, Mediolan, Monachium, Nowy Jork, Osaka, Paryż, Praga, Rzym, San Francisco, Sydney, Tokio i Wiedeń.