Jeff Bezos po raz kolejny zajmuje drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Jak podaje Insider, Richard Arnault, właściciel luksusowej marki Louis Vuitton, przejmuje obecnie miano najbogatszego człowieka na świecie wraz ze swoimi 196 miliardami dolarów. Jeff Bezos na chwilę obecną może pochwalić się "zaledwie" 186 miliardami USD.

Jeffnews

Pomimo tego, że pandemia wciąż szaleje na całym świecie, Louis Vuitton odbił się finansowo w pierwszym i drugim kwartale bieżącego roku, gdy szczepionka na koronawirusa zaczęła być dystrybuowana, a ludzie zaczęli ponownie robić zakupy. W rzeczywistości wiele marek firmy odnotowało rekordową sprzedaż w pierwszej połowie 2021 r - donosi Insider. W zeszłym tygodniu Amazon ogłosił spadek zysków o około 7 procent - co oznaczało, że Bezos prawdopodobnie stracił około 14 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Połączenie tych dwóch czynników doprowadziło założyciela Blue Origin do utraty czołowej pozycji najbogatszego człowieka na świecie.

Bezos prawdopodobnie nie wydaje zbytnio tym przejmować. Niedługo zapewne ponownie wskoczy na fotel lidera w rankingu najbogatszych ludzi na świecie, a na chwilę obecną woli zajmować się lotami w kosmos czy konkurowaniem z SpaceX Elona Muska.