Po skrupulatnym przeanalizowaniu ponad 14 000 badań naukowych w zakresie ochrony środowiska, analizując przy tym obecną politykę klimatyczną i zmieniające się trendy, międzynarodowy zespół naukowców założony przez ONZ stwierdził, że jesteśmy na drodze przyszłości pełnej śmierci, zniszczeń i horrorów klimatycznych.

Onznews

Niestety jest to głównym wnioskiem nowego raportu opublikowanego w poniedziałek przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) utworzony przez ONZ, który jasno ogłasza "kod czerwony dla ludzkości". Raport stwierdza, że jest już za późno, aby zapobiec dewastacji ekologicznej, która prawie na pewno spowoduje masową śmierć w wyniku nieznośnych upałów, suszy, powodzi i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Jednak, jak donosi The New York Times, znajdujemy się obecnie w krytycznym okresie, w którym można jeszcze zapobiec jeszcze gorszym skutkom zmian klimatycznych, o ile kraje na całym świecie podejmą natychmiastowe, pilne działania, aby zaprzestać wydobywania i spalania paliw kopalnych.

Według raportu, nawet jeśli natychmiast przestaniemy spalać paliwa kopalne i zaczniemy przywracać naturalne ekosystemy do ich dawnej świetności, to i tak nie zatrzymamy globalnego ocieplenia, z którego powodu jak donosi NYT, w przyszłości około miliard ludzi będzie cierpieć z powodu coraz dotkliwszych i częstszych fal upałów, a setki milionów mieszkańców planety będzie musiało stawić czoła intensywnym suszom. Podsumowując, nasz gatunek znajduje się na rozdrożu. Podjęcie zdecydowanych globalnych działań w najbliższej przyszłości może zapobiec pogorszeniu się apokaliptycznej wizji przyszłości. Kontynuowanie naszej obecnej polityki do zarządzania planetą i zignorowanie czerwonego alertu sprawi, że kryzys klimatyczny będzie znacznie gorszy.