W tym, co może być jednym z najważniejszych kroków, jakie kryptowaluta podjęła w kierunku głównego nurtu w swojej dziesięcioletniej historii, to nowojorska giełda, która ma zacząć umożliwiać inwestorom obstawianie bitcoinów. "2021 zostanie zapamiętany jakokamień milowy", powiedział dla New York Times Michael Sapir, dyrektor generalny ProShares, który będzie zarządzał funduszem.

Btcny

Pierwszy fundusz giełdowy powiązany z bitcoinami ma zadebiutować na nowojorskiej giełdzie już dziś. Długo oczekiwany ETF od ProShares, który będzie śledzić rynek kontraktów terminowych na bitcoin, rozpocznie handel we wtorek na nowojorskiej giełdzie pod oznaczeniem "BITO", potwierdziła firma. Fundusz nie pozwoli nikomu bezpośrednio handlować Bitcoinem, ale zapewni mechanizm obstawiania kontraktów futures na walutę cyfrową, co oznacza, że zasadniczo pozwoli inwestorom obstawiać, to jak Bitcoin zachowa w przyszłości. Jest to krok w kierunku wejścia na główny nurt z dość solidnym wsparciem ze strony federalnych organów regulacyjnych, ale według NYT, zagorzali inwestorzy kryptowalut wciąż szukają sposobu na handel aktywami blockchain bezpośrednio na legendarnej giełdzie nowojorskiej.

Jest to pewnego rodzaju ironia Bitcoina, którego wczesna ideologia była ściśle powiązana z zapewnieniem sposobu na przemieszczanie pieniędzy bez dużych instytucji finansowych związanych z załamaniem finansowym z 2008 roku. Ale to raczej mało istotne gdy inwestorzy mają w oczach znaki dolara. W rzeczywistości zbliżający się debiut Bitcoina na giełdzie może wyjaśniać jego skokową cenę w ostatnich tygodniach . Nikt jednak nie wie, co stanie się później.