Jak donosi Bloomberg, rząd Malezji planuje pójść w ślady Salwadoru i przyjąć Bitcoin jako pełnoprawny środek płatniczy w kraju. To wyraźny znak, że rządy na całym świecie nadal wykazują duże zainteresowanie przyjęciem kryptowalut.

Btcmalezja

Zahidi Zainul Abidin, narodowy wiceminister komunikacji i multimediów powiedział, że ma nadzieję, że rząd "zezwoli" na to, by propozycja, która jest obecnie rozsyłana po rządzie Malezj, aby przyjąć Bitcoin jako prawny środek płatniczy w całym kraju - stała się prawem. Jak jednak zauważył Zahidi, decyzja o zaakceptowaniu Bitcoina jako oficjalnej waluty należy do Malezyjskiego Banku Centralnego i Komisji Papierów Wartościowych.

Salwador stał się pierwszym krajem, który zaadoptował Bitcoin. Wejście tej waluty wymagało zaakceptowania go przez wszystkie firmy w kraju. Jednak pod wieloma względami wdrożenie zakończyło się całkowitą klapą. Według niedawnej ankiety rządowej zdecydowana większość firm nigdy nie zadała sobie trudu, aby zacząć akceptować kryptowalutę jako formę płatności. To, czy Malezja poradzi sobie lepiej, dopiero się okaże. W kraju jest z pewnością wiele nastrojów anty-bitcoinowych. W zeszłym roku malezyjskie organy ścigania przejęły 1069 platform wydobywczych bitcoinów, a następnie zmiażdżyły je za pomocą walca parowego.