Najmniejszy na świecie aparat właśnie wszedł do Księgi Rekordów Guinnessa, a OmniVision OV6948 jest tak mały jak ziarnko piasku.

OmniVision OV6948 mierzy w bardzo małych rozmiarach zaledwie 0,575 x 0,575 x 0,232 mm i nadaje się do kolorowych obrazów o rozdzielczości 40000 pikseli przy użyciu układu podświetlającego z tyłu RGB Bayer. Ten nowy aparat jest absurdalnie mały, jednak jest przeznaczony do szczególnych zastosowań w chirurgii.

68384

Dzięki OmniVision OV6948 na salach operacyjnych mogą pojawić się kamery tak małe, że zmieszczą się w najmniejszych żyłach w ludzkim ciele. Zapewni to chirurgom i lekarzom posiadającym OmniVision OV6948 dostęp do obrazowania nowej generacji dla przyszłych operacji.

Do tej pory chirurdzy działali często bez kamery, działając na ślepo. Jedyne kamery zdolne do czegokolwiek zbliżonego do tego są bardzo nieliczne, ale mają również znacznie niższą rozdzielczość światłowodu. Ze względu na niski pobór mocy czujnika, generowane jest mniej ciepła na dystalnym końcu endoskopu, poprawiające się komfort pacjenta i tym samym pozwalając na dłuższy czas procedury.


Czujnik umożliwia łatwą integrację za pomocą 4-pinowy interfejsu i analogowego wyjścia danych, które mogę być przesyłane na odległość do 4 metrów przy minimalnym szumie sygnału.
Omnivision

Nowy OmniVision OV6948 rejestruje obrazy przy 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 200 x 200 px. Oferuje wyjątkową czułość przy słabym świetle wynoszącą 1000 mV / luksów, a zastosowanie zastrzeżonej technologii czujników OmniVision zapewnia doskonałą jakość obrazu pod względem wierności kolorów, ostrości i niskiego poziomu szumów.

OmniVision OV6948 posiada 120-stopniowe pole widzenia. Głębia ostrości w OmniVision OV6948 wynosi od 3 mm do 30 mm. OmniVision OV6948 będzie bardzo przydatny w takich dziedzinach jak neurologia, okulistyka, laryngologia, kardiologia, urazy kręgosłupa, urologia, ginekologia i artroskopia.