Budowa stacji kosmicznej Gateway mogłaby rozpocząć się do 2022 r. NASA już przydzieliła zadania wykonawcom, w tym SpaceX i Maxar Technologies, ale teraz podzieli się pozostałym ładunkiem z ESA. ESA zgodziła się dostarczyć nowe moduły dla Gateway i statku kosmicznego, które będą podróżować w obie strony, a także usprawnić komunikację księżycową i system tankowania Gateway.

W krótkim czasie po raz pierwszy od 1972 roku przeniesiemy załogowy lot kosmiczny z poza orbity okołoziemskiej na Księżyc
- napisał administrator NASA Jim Bridenstine na blogu agencji. Sfdgsegsfshnbr
Więcej w przyszłości
W swoim poście na blogu Bridenstine zasugerował, że wkrótce zostanie ogłoszonych więcej międzynarodowych umów wspierających program Artemis "To partnerstwo wykorzystuje znakomitą współpracę nawiązaną przez Międzynarodową Stację Kosmiczną" - powiedział Bridenstine w komunikacie prasowym. "Gateway będzie nadal rozszerzać współpracę NASA z międzynarodowymi partnerami, takimi jak ESA, zapewniając, że program Artemis zapewni bezpieczną i zrównoważoną eksplorację Księżyca po pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu i nie tylko".