Tajpej, Tajwan, 28 października , 2020.
QNAP Systems, Inc. (QNAP) oficjalnie udostępnił dziś wersję 4.5.1 systemu operacyjnego QTS. Nowe wydanie wprowadza kompleksowe nowości w dziedzinie wirtualizacji, obsługi sieci i zarządzania - pokazując, że priorytetem QNAP pozostaje tworzenie innowacyjnego i zaawansowanego systemu dla urządzeń NAS. Wśród nowych funkcji pojawiła się m.in. migracja live maszyn wirtualnych, wsparcie dla Wi-Fi 6, Azure Active Directory Domain Services (Azure AD DS), centralne zarządzanie logami i wiele innych nowości.
W erze ciągłych zmian technologicznych QTS 4.5.1 wprowadza liczne udoskonalenia i nowe funkcje, które pozwolą wynieść wydajność i możliwości urządzeń NAS na zupełnie nowy poziom. Zwiększając możliwości w zakresie obsługi wirtualizacji, elastyczność sieciową, a także wydajność zarządzania, system, pozwala użytkownikom zmaksymalizować wykorzystanie ich zasobów sieciowych, a także zapewnić idealny balans pomiędzy niezawodnością i elastycznością środowiska IT
- wyjaśnia Sam Lin, Product Manager QNAP. Wergwegwgweg
Kluczowe nowe aplikacje i funkcje QTS 4.5.1:
  • Migracja live VM Gdy zajdzie potrzeba zaktualizowania lub przebudowania oprogramowania lub komponentów NAS-a, użytkownik może przenieść maszyny wirtualne na inne urządzenie NAS - bez ograniczania ich dostępności, co znacząco podnosi elastyczność i wydajność aplikacji VM.
  • Wi-Fi 6 oraz WPA2 Enterprise Po zainstalowaniu w NAS-ie karty rozszerzeń QXP-W6-AX200 Wi-Fi 6 PCIe użytkownik może korzystać z szybkiej bezprzewodowej łączności 802.11ax i nie musi już używać kabli Ethernet. Protokół WPA2 Enterprise zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa połączeń bezprzewodowych w sieciach firmowych, oferując m.in. zaawansowane szyfrowanie, klucze szyfrujące oraz funkcję certificate authority.
  • Możliwość dodania QNAP NAS do Azure AD DS Microsoft Azure AD DS zapewnia zarządzane usługi domenowe, takie jak przyłączenie do domeny, zasady grupy oraz Lightweight Directory Access Protocol (LDAP). Dodanie QNAP NAS do Azure AD DS pozwala pracownikom działu IT wygodnie wdrażać i zarządzać lokalnie kontrolerami domeny, a także wygodnie zarządzać kontami użytkowników i uprawnieniami na wielu NAS-ach.
  • QuLog Center Zapewnia prezentowane w formie graficznej statystyki i rankingi błędów/ostrzeżeń oraz logowań, pozwalając użytkownikom szybko monitorować i sprawnie reagować na potencjalne zagrożenia. QuLog Center obsługuje etykiety, zaawansowane wyszukiwanie czy funkcję wysyłania/odbierania logów. Pozwala też na centralizowanie logów z wielu urządzeń QNAP NAS do QuLog Center na jednym, konkretnym NAS-ie.
  • Console Management Podczas zarządzania urządzeniami i rozwiązywania problemów lub gdy nie jest możliwy dostęp do QTS via HTTP/S, użytkownicy mogą użyć Console Management do przeprowadzenia podstawowej konfiguracji czy debuggingu. Narzędzie to jest dostępne przez SSH, konsolę szeregową lub bezpośrednio na NAS-ie - po podłączeniu do niego ekranu HDMI, myszy i klawiatury.
Więcej informacji o QTS 4.5.1 znajdziesz tutaj
QTS 4.5.1 jest dostępny w Download Center
Lista funkcji może się zmienić bez zapowiedzi.


O QNAP
Priorytetem dla firmy QNAP, której nazwa stanowi skrót od Quality Network Appliance Provider (dostawca wysokiej jakości urządzeń sieciowych), jest zapewnianie kompleksowych rozwiązań, począwszy od projektowania oprogramowania, przez projektowanie sprzętu, po produkcję własną. Koncentrując się na innowacjach w zakresie pamięci masowej, sieci i inteligentnego wideo, dążymy do stworzenia technologicznego ekosystemu z oprogramowaniem opartym na subskrypcjach i zróżnicowanymi kanałami usług. Według prognoz QNAP serwer NAS będzie czymś więcej niż tylko zwykłą pamięcią masową, dlatego firma stworzyła infrastrukturę sieciową w chmurze, która umożliwia użytkownikom hostowanie i projektowanie systemów analizy w oparciu o sztuczną inteligencję, przetwarzanie brzegowe i integrację danych w swoich rozwiązaniach QNAP.