Gdy ostatnia prezentacja PlayStation 5 dobiegła końca, prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan zostawił fanom "jeszcze jedno szybkie spojrzenie", które okazało się zapowiedzią kolejnej gry God of War. Chociaż niewiele zostało pokazane, a istnienie kontynuacji było nieuniknione, naprawdę zaskakujący był fakt, że ma się ukazać w przyszłym roku..

W zwiastunie, który trwa zaledwie 1 minutę, Kratos rozmawia (być może z synem Atreusem, być może z widzami), mówiąc: "Czas zbliża się. Musisz się przygotować ", gdy w tle rozbrzmiewa motyw przewodni God of War. Przez cały czas rysowana jest matowa wersja logo God of War, a wokół niej Ragnarok napisany runami. Zwiastun kończy się stwierdzeniem "Nadchodzi Ragnarok", po którym następuje rok premiery 2021.


Chociaż to wszystko potwierdza, że kolejny tytuł God of War będzie kontynuowany po zakończeniu ponownego uruchomienia / sequela 2018, Sony do tej pory było gotowe tylko potwierdzić, że gra jest wstępnie znana jako "Nowy tytuł God of War (Santa Monica Studio) "- choć wielu spekulowało, że będzie się nazywać God of War: Ragnarok.

Biorąc pod uwagę, jak niewiele pokazano, zaskakujące jest, że sequel pojawi się tak szybko. Dyrektor kreatywny Cory Barlog, wcześniej twierdził, że opracowanie kolejnego tytułu z serii zajmie mniej czasu niż wydanie z 2018 roku (co zajęło 5 lat).

Mamy nadzieję, że to oznacza, że nie będziemy musieli długo czekać, aby zobaczyć więcej z następnej gry z serii God of War. Jednak wraz z premierą w 2021 roku będzie interesujące zobaczyć, czy gra trafi na systemy obecnej generacji.