Ku zadowoleniu fanów komputerów stacjonarnych podzespoły bazowe oraz obudowy komputerowe dostępne są w niemalże każdym kolorze - od zwykłej czerni, przez gamingową czerwień, aż po wszystkie kolory tęczy za sprawą podświetlenia RGB LED. Tym samym konsumenci mogą tworzyć wymarzone konfiguracje o określonej tematyce. Problemem pojawia się jednak, gdy ktoś zechce całego białego PCta - tutaj wybór części się zawęża. Niemiecka marka be quiet! wyciąga pomocną dłoń do fanów zimy, wypuszczając na rynek wyjątkową i limitowaną edycję cenionego modelu Dark Base 700. Do sklepów na całym świecie trafi tylko 3000 egzemplarzy, każdy z tabliczką znamionową z naniesionym numerem seryjnym. Sugerowana cena limitowanej obudowy be quiet! to 799 złotych. Do ProLine trafi na dniach 12 z nich.

Bgw33

be quiet! Dark Base 700 White Edition to obudowa typu Mid Tower o wymiarach 544 x 241 x 519 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i wadze 13,25 kilograma. Wyposażono ją w okno z hartowanego szkła o grubości 4 milimetrów. W środku zmieścimy płyty główne w formacie E-ATX, ATX, Micro ATX lub Mini ITX. Prócz tego wejdą chłodzenia procesora o wysokości do 180 milimetrów oraz karty graficzne o długości do 286 / 430 milimetrów. Dla kart rozszerzeń przygotowano dziewięć otworów (siedem klasycznych poziomych i dwa pionowe), z zatok 5,25" zrezygnowano całkowicie, a ilość miejsc dla nośników danych zależy od wybranego ułożenia wnętrza. Domyślnie to do pięciu dysków 3,5" lub ośmiu 2,5".

Bgw33

W be quiet! Dark Base 700 White Edition zamontujemy do dziewięciu wentylatorów 140- lub 120-milimetrowych (2x front, 3x góra, 1x tył, 1x dół, 1x piwnica), z czego od producenta dostajemy dwie większe jednostki Silent Wings 3. Filtry przeciwkurzowe zamontowano na froncie, górze i pod zasilaczem. Za sprawą specjalnych, wysuwanych prowadnic obudowa przygotowana jest również pod chłodzenia wodne. Panel I/O gości nadal dwa USB 3.1 Gen 1 typu B, jedno USB 3.1 Gen 2 typu C, porty audio, włącznik i diody sygnalizujące oraz kontroler obrotów i podświetlenia RGB LED.

Bgw33

Obudowa be quiet! Dark Base 700 White Limited Edition (BGW33).