AMD wprowadza na rynek dwie podstawowe karty graficzne oparte na 6nm Navi 24 GPU, a Radeon PRO W6400 jest jedną z nich.

News

AMD wprowadza na rynek Radeon PRO W6400 klasy podstawowej z 6 nm procesorem graficznym Navi 24, 4 GB pamięci i 50 W TDP
Zaledwie kilka dni temu został zapowiedziany Radeon PRO W6400, który nie jest zaskoczeniem, ponieważ każdy procesor graficzny prędzej czy później doczekał się wariantu PRO. Tym razem zarówno konsumenckie warianty gamingowe, jak i PRO, pojawią się tego samego dnia w sprzedaży. Ponieważ Radeon PRO W6400 nie pasuje do RX 6500XT pod względem specyfikacji, zamiast tego posiada te same specyfikacje, co bardziej pomniejszona karta graficzna RX 6400 (tylko OEM). Procesooor
Procesor wyżej został starannie zaprojektowany, aby zapewnić wszechstronną wydajność, a jednocześnie będzie w bardzo przystępnej cenie. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla wymagań głównego nurtu oprogramowania.

AMD Radeon PRO W6400 zawiera łącznie 768 rdzeni w 12 jednostkach obliczeniowych RDNA 2, jest wyposażony w 4GB pamięci GDDR6 o taktowaniu 14 Gb/s,a by zapewnić przepustowość do 112 FB/s, a także zawiera 16 MB pamięci podręcznej. Karta jest wyposażona w 64-bitowy interfejs magistrali i działa tylko przez 4 linie PCIe. Mimo że karta jest zoptymalizowana pod katem platform GPU Gen 4, platforma GPU Gen 3 spowoduje poważne pogorszenie wydajności z powodu ograniczonej liczby przepustowości. Podobnie jak jest z gamingowymi jednostkami SKU Navi 24 GPU.

Rx

Radeon PRO W6400 oferuje około 3,5 TFLOP w FP32 i 7,0 TFLOP w FP16 przy TDP wynoszącym zaledwie 50 W. Oznacza to, że karta nie będzie wymagała żadnych dodatkowych złączy zasilania i będzie działać przez interfejs PCIe. Będzie dostępny w obudowie HFHL z pojedynczym gniazdem, małą osłoną radiatora z pojedynczym wentylatorem i dwoma wyjściami wyświetlacza.

ProRadeeeeooeTyuytruRadeeeeonn

Karta będzie obsługiwać wszystkie współczesne technologie AMD, takie jak FSR, Radeon Media Engine, Eyefinity Technology, Viewport Boost, Radeon Pro Software, Radeon ProRender, Remote Workstation i VR Ready Creator. GPU obsługuje również dekodowanie 4K H264 i dekodowanie H265/HEVC.