STALKER 2 istniał głównie w formie wskazówek i plotek na skraju naszej zbiorowej wizji peryferyjnej przez ostatnie kilka lat, ale teraz ma prawdziwy zwiastun. Zwiastun ujawniający STALKER 2 zadebiutował na Xbox Games Showcase i ma całą przerażającą atmosferę STALKER, na którą można mieć nadzieję, a wszystko to w ostro wyglądającej grafice Unreal Engine.

Zwiastun otwiera się na zardzewiałych metalowych drzwiach z logo GSC Gameworlds, a ujęcie przenosi się na ponury widok słynnego diabelskiego młyna w Prypeci, mieście w pobliżu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Liście i inne szczątki wiszą niesamowicie w powietrzu, a my wjechaliśmy do podziemnego tunelu, prawdopodobnie w jakimś kompleksie bunkrów, oświetlonych tylko obracającym się czerwonym światłem ostrzegawczym.

Zwiastun pokazuje ujęcia różnych anomalii, z których jedna wywołuje dziwne efekty grawitacyjne, a druga skupia się na świecącym pomarańczowym artefakcie - który zapamiętasz jako cenny przedmiot z oryginalnego STALKERA.

Inne ujęcie przedstawia jakiś zniekształcony płód, stworzenie trzymane w szklanej probówce inkubacyjnej, w podziemnej komorze, w której znajdują się dziesiątki z innych.

Wreszcie widzimy tytułowego Stalkera idącego przez las w kierunku kultowego starego radaru Duga w pobliżu Prypeci. Postać odwraca się w stronę kamery z twarzą zasłoniętą maską gazową.

Na oficjalnej stronie Xbox STALKER 2 jest opisywany jako "jeden z największych do tej pory otwartych światów".

Wszystkie wybory dokonane po drodze nie tylko określają Twoją własną epicką historię, ale także wpływają na samą przyszłość. Uważaj na to, co widzisz, robisz i planujesz, ponieważ będziesz musiał znaleźć drogę przez Strefę lub zgubić się na zawsze
- czytamy w opisie. Dowiadujemy się ze zwiastunu, że STALKER 2 pojawi się na Xbox Series X i PC z systemem Windows oraz będzie dostępny w ramach subskrypcji Game Pass. Będziemy musieli trochę poczekać, aby dowiedzieć się, kiedy nadejdzie data premiery STALKER 2.