NASA wylądowała łazikiem marsjańskim na powierzchni Czerwonej Planety. Zobacz, jak łazik Perseverance ląduje w jakości HD i jego pierwszy widok 360 na powierzchnię Marsa.

W zeszłym tygodniu NASA wylądowała łazikiem Perseverance, z dronem Ingenuity na pokładzie, na powierzchni Czerwonej Planety, a teraz mamy wideo opublikowane na kanale YouTube Bloomberg Technology, przedstawiające łazik lądujący na powierzchni.

Teraz łazik Perseverance uchwycił swój pierwszy 360-stopniowy widok powierzchni Czerwonej Planety, na której wylądował. NASA wyjaśniła, że ??wideo zostało przechwycone za pomocą kolorowych kamer nawigacyjnych łazika. Perseverance jest wyposażony w 19 kamer rozmieszczonych na całym łaziku, co czyni go najlepiej wyposażonym łazikiem marsjańskim do tej pory, jeśli chodzi o kamery.

NASA mówi:
To wideo pokazuje pierwszy 360-stopniowy widok miejsca lądowania łazika Perseverance NASA na Marsie, uchwycony przez kolorowe kamery nawigacyjne łazika. Kamery nawigacyjne znajdują się na maszcie teledetekcyjnym (lub" głowie ") łazika. Perseverance posiada najwięcej kamer spośród wszystkich dotychczasowych łazików marsjańskich. Łazik wylądował na kraterze Marsa Jezero 18 lutego 2021 r. Te zdjęcie uzyskano 20 lutego 2021 r.
77986