W zeszłym miesiącu tajemniczy użytkownik Twittera widział, jak nieznany hacker uzyskał dostęp do zweryfikowanych kont i wyłudził, niczego nie podejrzewających obserwatorów, bitcoiny. Konta, na które miało to wpływ, obejmowały wielkie nazwiska, takie jak Elon Musk, Bill Gates i Barack Obama, a także konta firmowe, takie jak Apple i Uber. Podejrzany został zatrzymany.

Oszustwo opublikowane na kontach znanych osób przyciągało ludzi obietnicą ,,podwójnego zwrotu pieniędzy''. Gdyby fani wpłacili kwotę, oszust twierdził, że odesłaliby dwa razy więcej, a wszystko to w przebraniu jednych z największych nazwisk w dziedzinie technologii. W ciągu kilku godzin oszust zgromadził ponad 100000 USD w Bitcoin.

Jak się okazuje, że oszustwa mógł dokonać nastolatek, w wyniku czego nazwisko podejrzanego nie zostało ujawnione. W Stanach Zjednoczonych grozi mu 30 przestępstw, w tym oszustwa zorganizowane, oszustwa komunikacyjne, nieuczciwe wykorzystanie danych osobowych oraz dostęp do komputera lub urządzenia elektronicznego bez upoważnienia.

Chociaż dokonano aresztowań, pieniądze, które ludzie utracili, mogą nie zostać odzyskane ze względu na naturę kryptowaluty. Oszustwo podobno zostało popełnione przez wprowadzanie w błąd pracowników i generowanie wielu błędów ludzkich w zespole wsparcia Twittera. Dzięki tym metodom osoby zaangażowane były w stanie wyłudzić dane osobowe i przeprowadzić oszustwa.