Po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 r. były prezydent Donald Trump potrzebował portalu społecznościowego, na którym mógłby nadal wygłaszać publiczne oświadczenia po zakazie korzystania z Twittera.

Trumpthru

Tak narodził się Truth Social, portal społecznościowy byłego prezydenta USA, ale wygląda na to, że firma może mieć kłopoty. Fox Business poinformował, że Truth Social zalega dla firmy hostingowej RightForge prawie dwa miliony dolarów. Trzy anonimowe źródła powiedziały Foxowi, że Truth Social przestał dokonywać płatności dla RightForge w marcu tego roku. RightForge mówi, że firma Trumpa jest winna 1,6 miliona dolarów z niezapłaconych rachunków i grozi podjęciem kroków prawnych w celu odzyskania pieniędzy.

Oczywiście nie jest to pierwsza bitwa finansowa w którą zamieszany jest Donald Trump. W 2016 r. USA Today odkryło 3500 spraw sądowych, w których właściciele firm i pracownicy twierdzili, że Trump nie zapłacił ich faktur - jak na przykład facet, który zbudował szafki dla kasyna Trumpa w latach 80, i który nigdy nie otrzymał za to zapłaty w wysokości aż 83600 dolarów.Trend ten rozszerzył się nawet na karierę polityczną Trumpa. W 2020 r. lokalny serwis informacyjny w Arizonie poinformował, że były prezydent nie opłacił rachunków za wiece polityczne, które organizował w tym stanie.

Wracając jednak jeszcze do portalu społecznościowego Donalda Trumpa. Jak donosi Fox Business, Truth Social nie zarabia jeszcze żadnych pieniędzy. Majowe zgłoszenie regulacyjne dotyczące potencjalnej fuzji Truth Social z firmą medialną Digital World twierdziło, że Truth Social nie przyniesie żadnych przychodów do 2023 roku. Z piętrzącymi się rachunkami i brakiem dochodów, zaczyna wyglądać na to, że Truth Social będzie miał bardzo trudny start.