W ostatnich dniach znacznie nasiliły się plotki, a może i nieco więcej niż same plotki w kwestii daty premiery nowych układów NVIDIA RTX serii 4000 oraz GTX 1630. NVIDIA planowała wypuścić kartę graficzną GTX 1630 w przyszłym tygodniu, ale kilka dni temu firma zaktualizowała datę embarga na ten model. Według źródeł o które opiera się videocardz, NVIDIA wysłała pismo do partnerów z nową datą embarga wymienioną jako "do ustalenia".

Rtx4000v1

Ponadto rzekomo wprowadzono korektę dat dla premier kart graficznych serii RTX 4000. Data premiery została przesunięta o miesiąc. Według najnowszych informacji, premiera została opóźniona o miesiąc dla RTX 4090 od sierpnia do września, RTX 4080 do października i RTX 4070 do listopada. Daty te nie są jednak datami oficjalnymi i nic nie stoi na przeszkodzie, aby rzeczywista premiera układów nowej serii nastąpiła wcześniej.

Sytuacja na rynku procesorów graficznych szybko się zmienia. Jednym z powodów takiego zajścia, może być sprzedaż jak największej liczby kart graficznych RTX 3000, zanim RTX 4000 stanie się oficjalnie dostępny.

Przecieki na temat wzrostu wydajności nowej serii kart graficznych wyglądają wręcz imponująco, więc ich premiera może wstrzymać sprzedaż obecnych układów serii RTX 3000. Krążą plotki o możliwej obniżce cen na układy RTX 3000 ale póki co NVIDIA niczego takiego oficjalnie nie potwierdziła.