Noctua, firma stojąca za kultową kolorystyką swoich produktów typu "kawa z mlekiem", ogłosiła wprowadzenie na rynek swoich pierwszych całkowicie czarnych modeli radiatorów do procesorów: NH-D15 , NH-U12S i NH-L9i Chromax.Black.

Produkty chłodzące Noctua są dobrze oceniane ze względu na ich wydajność, choć nie zawsze ze względu na swoją kultową kolorystykę. W czerwcu firma potwierdziła plany wydania całkowicie czarnych wariantów niektórych z najbardziej popularnych projektów, a teraz potwierdziła, że zostaną one wypuszczone jako linia Chromax.Black.

"Nasi klienci od dawna proszą nas o całkowicie czarne radiatory, jednak lutujemy żebra radiatora do rurek cieplnych, aby zagwarantować optymalną wydajność przez wiele lat użytkowania. Trudno jest połączyć taki proces produkcji z nakładaniem jakichkolwiek powłok kolorystycznych."- wyjaśnia Roland Mossig, dyrektor wykonawczy Noctua. "Znalezienie odpowiedniego materiału powlekającego i procesu produkcyjnego wymagało dużo czasu i pracy inżynierskiej, która zapewniła nam zadowalającą wydajność termiczną i spójny wygląd. Teraz jesteśmy dumni z rezultatu końcowego i jesteśmy przekonani, że nowe układy chłodzące z serii Chromax.Black spełnią wysokie standardy, których oczekują użytkownicy Noctua".

Nowe radiatory są identyczne jak ich poprzednicy, z wyjątkiem metalowej powłoki i zastosowania całkowicie czarnych wentylatorów. Firma twierdzi, że powłoka nie ma znaczenia dla wydajności i zastosowała czarno-czarny schemat kolorów w całym produkcie: każdy radiator jest wyposażony w czarne podkładki antywibracyjne dla wentylatorów, czarne klipsy lub śruby wentylatora i czarne mocowania dla wszystkich najnowszych typów gniazd Intel i AMD.