Dfherhrymtnjrtmnrym

Jeśli niezweryfikowane wycieki nie są dla Ciebie istotne - najlepiej byłoby teraz przestać czytać. Jednak dla reszty z nas te rewelacje są interesujące - z których większość pochodzi dzięki uprzejmości KittyCorgi z Twittera. Powodem, dla którego oznaczono to plotką, jest to, że na tym konkretnym koncie nie ma historii wycieków i jak dotąd opublikowano tylko kilka tweetów - z których wszystkie nie miały szansy na weryfikację. Najlepiej potraktować ten artykuł jako z delikatnym dystansem, a nie jako faktyczny wyciek.


Flagowy procesor graficzny NVIDIA Ampere "GA100" będzie miał masywną matrycę 826 mm?

Nadchodzące procesory graficzne Ampere firmy NVIDIA są przedmiotem wielu dyskusji i spekulacji. Jeśli jednak wierzyć tym plotkom, flagowy procesor graficzny NVIDIA będzie miał masywną matrycę o powierzchni 826 mm. Chociaż nie wspomniano o węźle procesowym, tak duża matryca nieznacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że będzie to starszy, bardziej dojrzały węzeł, taki jak 12NFF. W zależności od TSMC 7 nm, matryca o wielkości 826 mm nie jest całkowicie wykluczona. Poprzednie wycieki wskazywały, że firma zamierza zmienić Ampere na 7 nm, więc zakładam, że cała architektura oparta jest na 7 nm procesie technologicznym. Matryca 826 mm na 7 nm byłaby absolutnie ogromna i niesamowicie gęsta. Nie byłoby to zupełnie nietypowe dla firmy NVIDIA, biorąc pod uwagę, że firma wcześniej zwiększała moc i koperty cieplne za pomocą swoich wysokiej klasy części (które zwykle trafiają na stacje robocze, a rzadko serię TITAN). Procesor graficzny tej wielkości z łatwością zdziesiątkowałby wszystko, co AMD zaplanował na pozostałą część 2020 roku.


Procesory graficzne NVIDIA Ampere będą miały 2x szybszy RTX i przeprojektowany rdzeń Tensor

Tutaj jednak sprawy stają się interesujące, ale plotka zawiera schemat blokowy (jak zakładam KittyCorgi), który wskazuje na poprawę architektury i podwojenie strategii NVIDIA w technologii RTX. Ostatnia część nie jest szczególnie zaskakująca, ponieważ część RTX na Turingu była stosunkowo niewielka i ograniczała skalę zastosowania w grach obsługujących RTX.


Cdgfehndbhedbtnrynr

Oto lista ulepszeń sugerowanych przez pogłoskę:

  • Jednostka INT32 pozostaje niezmieniona.
  • Podwojona jednostka FP32 dla proporcji shaderów.
  • Wydajność nowego rdzenia Tensor jest podwojona.
  • Ulepszona pamięć podręczna danych L1 zapewnia bardziej wszechstronne funkcje.
  • Prawdziwa architektura dla gier RTX z całkowicie nowym designem RT CORE ADVANCED.

Ostatnia część brzmi znajomo z materiałów marketingowych NVIDIA i sprawia, że całość jest dość prawdopodobna. RT Core Advanced to również znajomy schemat nazewnictwa.


Procesor graficzny NVIDIA RTX 3080 Ti 'GA103' będzie miał 60 SM i 320-bitową pamięć graficzną 10 GB / 20 GB
Dzfhgjrjrfhnrymjymm

Głośnik wysoko-tonowy opracował również schematy blokowe układów GPU GA103 i GA104 - które byłyby procesorami graficznymi, które klient końcowy dostanie po uruchomieniu. Są to części, które gracz będzie mógł kupić bez zbankrutowania. W przypadku wyższej klasy GA103, którą ostatecznie będzie RTX 3080 Ti lub jakkolwiek NV zdecyduje się to nazwać, patrzysz na 60 SM dla łącznie 3840 rdzeni CUDA przy założeniu starej proporcji lub 7680 rdzeni CUDA przy założeniu nowych 128 rdzeni na współczynnik SM. Dla porównania, RTX 2080 Ti ma 72 SM z 4608 rdzeniami CUDA.


W połączeniu z podwojoną wydajnością rdzenia RTX (i wynikającym z tego wzrostem przepustowości DLSS) z łatwością będzie to rzeczywisty wzrost wydajności w zakresie 50% w porównaniu z Turingiem. Jeśli NVIDIA przejdzie na proces 7 nm, będzie w stanie poradzić sobie z tym wszystkim, pozostając dobrze w akceptowalnych progach mocy. Procesor graficzny GA103 Ampere będzie sprzężony z pamięcią RAM 10 GB / 20 GB.


Procesor graficzny NVIDIA RTX 3080 'GA104' będzie miał 48 SM i 256-bitową pamięć graficzną 8 GB / 16 GB
Dgfjrsjrfghmngfymgu

Następny jest GPU GA104, który powinien skończyć się zamiennikiem RTX 2080 (RTX 3080?) Z 48 SM (3072 rdzeni CUDA na podstawie starych proporcji, 6144 nowych). To bardzo niewiele więcej niż RTX 2080 przy 46 SM. W połączeniu z wyższą wydajnością i podwójnymi rdzeniami RTX znów można liczyć na znaczny wzrost wydajności, jeśli okaże się to prawdą. Według plotek, procesor graficzny RTX 3080 będzie sprzężony z 8 GB / 16 GB pamięci vRAM i 256-bitową szerokością szyny.


Chociaż nie wiem, czy ta plotka ma jakikolwiek związek z prawdą, jedno jest pewne, hype na GPU Ampere firmy NVIDIA jest na najwyższym poziomie i wszystko wskazuje na to, że firma przygotowuje się do wprowadzenia na GTC 2020 w tym roku, a Jensen osobiście zaprosił prasę do udziału.