Najwyższy Sąd Ludowy Chin stanął po stronie Genesis Mining w związku z roszczeniem dotyczącym prawie pół miliona kart graficznych wykorzystywanych do kopania kryptowalut, które od 2018 r. znajdują się w centrum sporu prawnego. Zgodnie z wyrokami sądowymi, procesory graficzne,, które mają zostać zwrócone do Genesis Mining, składają się z 485 681 kart RX470 8 GB wyprodukowanych przez Micro-Star International. "Urządzenia, których dotyczy ta sprawa, są nadal sprawne i są w dobrym stanie, aby mogły zostać zwrócone" - dodał sąd.

Kopia

Według The Block, dyrektor generalny Genesis Mining, Marco Streng, "odmówił podania aktualnego stanu sprzętu i tego, czy sprzęt jest w drodze do obiektów Genesis Mining", gdzie nadal karty mogłyby kopać kryptowaluty. Inną rzeczą na którą może się zdecydować Genesis Mining, to zalanie rynku wtórnego swoimi RX'ami. Obie opcje mogą okazać się opłacalne. The Block oszacował, że Genesis Mining może osiągnąć zyski brutto w wysokości prawie 1 miliona dolarów dziennie, jeśli platformy osiągną swój potencjalny hashrate 14 TH/s na algorytmie Ethash, przy wydobywaniu Ethereum po obecnej cenie.

Karty graficzne mogą również uzyskać przyzwoitą cenę na rynku wtórnym pomimo ich wieku. Znalezienie nowoczesnego procesora graficznego w dość normalnej cenie jest obecnie prawie niemożliwe. Ceny używanych modeli RX 470 8GB na eBay wahają się od około 300 nawet do 500 dolarów. Przyjmując nawet niższą cenę Genesis Mining sprzedając swój zapas zarobiłoby prawie 153 miliony dolarów. Oczywiście sprzedaż aż tylu sztuk kart graficznych, to też nie lada wyzwanie i jeżeli do tego dojdzie, to raczej nie będą one sprzedawane pojedynczo a w dużych stockach. Co zrobi Genesis Mining? Czekamy.