QNAP poinformował, że przedłużył datę zakończenia wsparcia technicznego i aktualizacji zabezpieczeń dla niektórych modeli wycofanych z produkcji (tak zwanych urządzeń EOL), pomagając użytkownikom bronić się przed ewoluującymi zagrożeniami bezpieczeństwa i dając im więcej czasu na wdrożenie nowych wydajniejszych urządzeń.

Modele EOL mogą oferować niską moc obliczeniową, mieć mało pamięci operacyjnej, nie być w stanie otrzymywać aktualnych sterowników dla komponentów, posiadać inne ograniczenia techniczne lub przestarzałą technologię. Z tych powodów QNAP zazwyczaj utrzymuje aktualizacje bezpieczeństwa przez 4 lata po tym, jak produkt przekroczy datę EOL. Aby pomóc użytkownikom chronić ich urządzenia przed dzisiejszymi zagrożeniami bezpieczeństwa, QNAP przedłużył aktualizacje bezpieczeństwa dla niektórych modeli EOL do października 2022 roku.

Przedłużona data zakończenia wsparcia technicznego i aktualizacji zabezpieczeń dotyczy poniższych produktów:
Ityi
Wsparcie dla modeli EOL będzie ograniczone do wysokich lub krytycznych aktualizacji zabezpieczeń do końca daty zakończenia wsparcia technicznego i aktualizacji zabezpieczeń. Aby użytkownicy mogli chronić dane przed zagrożeniami bezpieczeństwa rosnącymi wraz z rozwojem technologii, QNAP zaleca, aby użytkownicy nie podłączali urządzenia EOL do Internetu, stosując się do porad w "Jaka jest najlepsza praktyka zwiększania bezpieczeństwa NAS?".

Bez Tytulu 990x990 Px 1200x990 Px 1