Wczoraj wieczorem na oficjalnym koncie CD Projekt Red Cyberpunk 2077 na Twitterze pojawiło się zapytanie do konta Nvidia GeForce co myślą o stworzeniu limitowanej wersji GPU CyberPunk2077. Początkowo w odpowiedzi ujrzeliśmy "myślącą" emotkę, lecz pod naciskiem kolejnego tweeta "No weź! Nie mów nam, że nigdy o tym nie myślałeś ...'' Nvidia udzieliła zaskakującej odpowiedzi. Na koncie pojawiło się zdjęcie karty ,najprawdopodobniej referencyjnej wersji RTX20 w neonowym klimacie Cyberpunk oraz informacja "Bądźcie czujni".

Nie od dziś wiadomo, iż obie firmy ściśle współpracują przy produkcji Cyberpunk2077, a Nvidia wydała już w przeszłości specjalną edycję karty graficznej we współpracy z wielką marką gier. Cyberpunk 2077 zostanie wydany 17 września tego roku, jeśli nie będzie dalszych opóźnień.

Update za PClab.pl:
Nvidia oficjalnie przedstawiła kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. Jak wcześniej zakładano, jest to produkt limitowany, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak. Okazuje się, że urządzenie nie będzie można nigdzie kupić - jedyną możliwością jego zdobycia jest wygranie go w konkursie organizowanym przez zielonych.
Nvidia ogłosiła, że przygotowała tylko 77 sztuk GeForce'ów RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition, którymi chce obdarować osoby biorące udział w akcji #RTXOn. Zieloni twierdzą, że w ten sposób chcą "uhonorować lojalność i pasję fanów GeForce oraz Cyberpunk 2077 na całym świecie". Karta powstała oczywiście we współpracy z CD Projekt RED, co zresztą nie dziwi, bo techniki Nvidii, takie jak RTX, będą dostępne w nadchodzącej grze studia.

By mieć szansę na wygranie GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition, należy w poście w mediach społecznościowych oznaczyć swojego kolegę, przekazać jakieś pozytywne przesłanie i dodać do tekstu tag #RTXOn. W przypadku wygranej, karty otrzymuje zarówno autor wiadomości, jak i osoba w niej oznaczona. Wydarzenie potrwa do 28 lutego. Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

Co do samej karty, od standardowego GeForce'a RTX 2080 Ti różni się wyłącznie wyglądem i tym, jak bardzo jest limitowana. Poza tym, że urządzenie nie będzie dostępne w sprzedaży, Nvidia nie przewidziała również żadnych sampli testowych dla redakcji. Trzeba przyznać, że jesteśmy miło zaskoczeni, że zieloni przygotowali GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition specjalnie na konkurs, bo przecież z pewnością znalazłyby się osoby, które bez mrugnięcia okiem kupiłyby tego typu kartę.