Seasonic wprowadza do oferty ekonomiczne zasilacze A12

Firma Seasonic głównie jest kojarzona z zasilaczami z górnej półki, ale nie jest to do końca prawdą - ostatnio w ofercie producenta pojawiły się ekonomiczne modele z serii A12. Specyfikacja wskazuje, że mają one szansę okazać się hitem tanich zestawów. Seasonic wprowadza do oferty ekonomiczne zasilacze A12

Seasonic A12 występuje w trzech wersjach - o mocy 500 W, 600 W i 700 W. Wszystkie cechują się sprawnością sięgającą 85%, co potwierdzono certyfikatem 80 PLUS 230V EU.

A12

Producent nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat budowy jednostki - wiemy jedynie, że zastosowano tutaj topologię w układzie rezonansowym LLC, która ma przekładać się na dobrą regulację napięć wyjściowych. Nad bezpieczeństwem czuwa podstawowy komplet zabezpieczeń: OPP, OVP, UVP i SCP.

Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator z łożyskiem ślizgowym. Dzięki technologii Smart and Silent Fan Control (S2FC), do 50% obciążenia działa on w trybie cichym (z obniżoną prędkością obrotową).

A12

Jeżeli chodzi o okablowanie, producent poszedł na pewien kompromis - wiązki zostały przymocowane na stałe, ale za to są długie i mają płasko ułożone przewody. W dwóch mocniejszych modelach nie będzie problemów z podpięciem konfiguracji nawet z dwoma kartami graficznymi (do dyspozycji oddano cztery złącza PCIe 6 2 pin). Seasonic A12 to najtańsza seria zasilaczy w ofercie producenta

A12

Modele A12 to najtańsza propozycja producenta - zasilacze niebawem trafią do sprzedaży, a ceny poszczególnych wersji mają kształtować się następująco:

Zasilacz Seasonic A12 80Plus 700W - 299 zł
Zasilacz Seasonic A12 80Plus 600W - 269 zł
Zasilacz Seasonic A12 80Plus 500W - 239 zł

Nowe modele sprawdzą się w tańszych zestawów, gdzie nie można zastosować sprzętu z górnej półki. Teoretycznie powinny one konkurować z innymi budżetowymi zasilaczami. Udzielana gwarancja trwa 3 lata.