GOG, platforma dystrybucji gier cyfrowych, znana jako Good Old Games, wprowadziła nowe zasady dotyczące zwrotu pieniędzy. Polityka ta zezwalaja użytkownikom na pełny zwrot za grę do 30 dni po zakupie, niezależnie od tego, ile godzin zostało przegranych. Platformy takie jak Steam czy Epic Games Store umożliwiają obecnie użytkownikom zwrot pieniędzy za gry do 14 dni po zakupie, ale tylko wtedy, gdy użytkownik nie przekroczył granicy dwóch godzin grania w dany tytuł.

Nowa polityka może wydawać się po prostu mniej restrykcyjna, ale są pewne zastrzeżenie. GOG dostrzega możliwość nadużywania systemu.
Platforma dystrybucyjna ufa użytkownikom w stosowaniu nowej zasady zwrotu pieniędzy w przypadkach, gdy "coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami". GOG zastrzega jednak sobie "prawo do odmowy zwrotu pieniędzy w indywidualnych przypadkach". Całość podsumowano:

"Szanuj czas i ciężką pracę włożoną w tworzenie gier, w które grasz, i pamiętaj, że zwroty nie zastępują recenzji. Jeśli ukończyłeś grę i nie podobała ci się, prosimy o podzielenie się swoją opinią. Prosimy również nie nadużywać naszego zaufania, prosząc o nieuzasadniony zwrot wielu gier. Nie bądź taką osobą. Nikt nie lubi takich osób."