SETI@home to projekt przetwarzania rozproszonego, w którym wolontariusze pomagają, dzieki swoim zasobom procesora, analizować dane radiowe z radioteleskopu Arecibo w Puerto Rico i Teleskopu Green Bank w Zachodniej Wirginii w poszukiwaniu oznak inteligencji pozaziemskiej (SETI).

Prowadzony przez Centrum Badań SETI w Berkeley od 1999 r., SETI@home to popularny projekt, w którym ludzie z całego świata przekazują zasoby procesora na przetwarzanie niewielkich porcji danych lub "zadań", transmisji radiowyvh lub anomalii.

Dane te są następnie przesyłane z powrotem do badaczy w celu analizy. Z opublikowanego wczoraj ogłoszenia wnioskujemy, że naukowcy nie będą już wysyłać danych do klientów SETI@home od 31 marca 2020 r., ponieważ osiągnęli "punkt malejących zwrotów" i odkryli wszystkie dane, których potrzebują na razie. Zamiast tego chcą skupić się na analizie wyników w celu opublikowania artykułu naukowego.

SETI@Home ma listę projektów BOINC na swojej stronie internetowej dla osób zainteresowanych przekazaniem zasobów procesora.