W związku z odwołaniem targów E3 i wielu innych konwencji dotyczących gier w 2020 roku z powodu COVID-19 i globalnej pandemii, możliwość dla fanów zdobycia gier przed ich premierą została poważnie ograniczona. Z tego powodu Geoff Keighley połączył siły z Xbox, aby w ramach Summer Game Fest 2020 dostarczyć ponad 60 wersji demonstracyjnych niewydanych gier do sklepu Xbox w ramach Summer Game Fest 2020 - z których wszystkie są już dostępne.

Ogłoszone na początku miesiąca wydarzenie - które jest teraz dostępne - "ma ponad 60 zupełnie nowych wersji demonstracyjnych do nadchodzących, niewydanych gier Xbox, dostępnych za darmo!"

Te dema będą dostępne tylko przez tydzień, a w tym czasie zostaną dodane kolejne tytuły. Niektóre z najważniejszych wydarzeń to Destroy All Humans !, Skatebird, Haven oraz Hellpoint.


To nie pierwszy raz, kiedy Geoff Keighley ułatwił wprowadzenie tak szerokiej gamy tymczasowych wersji demonstracyjnych gier. W grudniu 2019 roku, w połączeniu z The Game Awards, ruszył Steam Game Festival, na którym znalazło się kilkanaście gier.

Keighley kontynuował to w marcu, organizując drugi Festiwal Steam, tym razem obejmujący ponad 50 tytułów. Teraz, po raz pierwszy na konsoli, fani mogą cieszyć się doświadczeniem w konwencji gry, pozostając bezpiecznie w domu.

Ponieważ zarówno Steam, jak i Xbox otrzymają "Festiwale gier", interesujące będzie sprawdzenie, czy PlayStation lub Switch otrzymają w przyszłości podobne eventy.