SpaceX z powodzeniem wysłał czterech turystów kosmicznych na trzydniową przejażdżkę wokół Ziemi w swoim statku kosmicznym Crew Dragon w zeszłym tygodniu, a misja ta spowodowała gwałtowny wzrost popytu na tego typu usługi.

Star2ship

"Liczba osób, które kontaktują się z nami za pośrednictwem naszych portali sprzedażowych i marketingowych, w rzeczywistości znacznie wzrosła" - ujawnił podczas sobotniej konferencji prasowej starszy dyrektor ds. programów ludzkich lotów kosmicznych Benji Reed, cytowany przez Ars Technica. Co jeszcze bardziej ekscytujące, Reed mówi, że znacznie większy statek kosmiczny Starship może być również przeznaczony do wysyłania turystów w kosmos, co jest ogromnym krokiem w przód, który może pozwolić znacznie większej liczbie pasażerów na wyruszenie w niezwykle kosztowną podróż. " A potem, oczywiście, na horyzoncie jest statek kosmiczny. Statek kosmiczny będzie w stanie przewieźć o wiele więcej ludzi naraz" - dodał

Perspektywa ogromnego statku kosmicznego, który mógłby pomieścić 100 osób, które chciałyby samodzielnie odkrywać kosmos, jest ekscytująca. Crew Dragon okazał się niezawodnym sposobem na przewożenie astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale statek wycieczkowy z prawdziwego zdarzenia z setką ludzi na pokładzie brzmi tutaj naprawdę niesamowicie. Reed powiedział również, że firma zamierza zbudować więcej kapsuł Crew Dragon dla turystyki kosmicznej "jeśli pojawi się popyt".