Jak zapewne pamiętacie, na łamach ITHardware pojawiło się już kilka testów płyt głównych dla procesorów AMD Ryzen. Dotychczas bliżej przyglądałem się konstrukcjom opartym na chipsecie X370, a więc modelom ze średniej i wyższej półki cenowej. Przyszedł więc czas na małą odmianę i wzięcie na warsztat bardziej przyziemnych propozycji, które będą mieć szansę na zainteresowanie szerszego grona potencjalnych nabywców. Mowa tutaj oczywiście o płytach opartych na chipsecie B350, który stanowi okrojoną wersję topowego X370. Najbardziej istotne cięcia to dwie linie PCI-Express mniej (sześć zamiast ośmiu), a także usunięciu obsługi dwóch portów SATA oraz czterech USB 3.0. Jakby na to nie patrzeć, zmiany są dość głębokie, niemniej jednak dla sporej części użytkowników taki zestaw wciąż powinien być wystarczający.

MSI B350M Mortar to budżetowa płyta dla procesorów AMD Ryzen. Cena to jednak nie wszystko, przekonajmy się więc, jak wypadnie w wymagających testach.

Co więcej, B350 pozwala na bezproblemowy overclocking, co stanowi miłą odmianę na tle ostatnich posunięć niebieskiej konkurencji. Oczywiście sam chipset to tylko jedna z wielu składowych, które wpływają na ostateczny obraz produktu. Jak wiadomo, w bardziej budżetowych konstrukcjach producenci lubią sobie "przyoszczędzić" na układzie audio, dostępnych kontrolerach, a przede wszystkim sekcji zasilania, która jest bardzo istotna w kontekście wspomnianego wcześniej podkręcania. Przysłowiową wisienką na torcie tradycyjnie jest dopracowanie programowe, od którego zależy stabilność i bezproblemowość działania.

MSI B350M Mortar to solidna płyta dla procesorów AMD Ryzen, której główna wada to pewne niedostatki w specyfikacji. Niemniej jednak zdecydowanie warto ją mieć na uwadze podczas decyzji zakupowych.

Zobacz pełną treść recenzji pod adresem
https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_b350m_mortar-2947-13.html