Ceny kryptowaluty Litecoin wzrosły po ukazaniu się fałszywej informacji prasowej z GlobeNewswire, w której stwierdzono, że gigant detaliczny Walmart zaakceptuje płatności właśnie tą kryptowalutą.

Walmart

Według CNBC w komunikacie prasowym chwalono się, że Walmart zacznie akceptować Litecoin jako formę płatności od klientów. Walmart potwierdził, że ogłoszenie było fałszywe, dodając, że firma skontaktowała się z serwisem dystrybucji komunikatów prasowych GlobeNewswire, aby dowiedzieć się, na jakiej podstawie powstał ten fałszywy komunikat prasowy. Pierwotna informacja prasowa została już usunięta, ale jej archiwalną wersję można znaleźć w internecie. Fałszywy wpis zawierał również rzekome cytaty dyrektora generalnego Walmart, Douga McMillona i twórcy Litecoina, Charliego Lee.

Gdy nadeszła "wiadomość" o partnerstwie, cena Litecoina szybko wzrosła o około 20%, ale gdy ujawniono, że komunikat prasowy był fałszywy, ceny szybko wróciły do normy. Całlkiem możliwe jest to, że "ktoś" mógł rozprowadzić fałszywą informację prasową, aby chwilowo podbić ceny Litecoina, a następnie je sprzedać, zanim prawda wyszła na jaw. Pokazuje to jak łatwo można wpływać na wartość kryptowalut i jak łatwo można na nich zarobić. GlobeNewswire stwierdził, że do wydania wydania fałszywego komunikatu użyto fałszywego konta użytkownika.